Гран Прі Мексики: кваліфікація

Пілот Mercedes Ніко Росберг виграв поул-позиція в кваліфікації в Мексиці. Це вже четвертий поспіль поул для Ніко.

Ще до початку заїздів стало відомо, що на MP4-30 Дженсона Баттона виникли проблеми з силовою установкою, тому в кваліфікації брали участь лише 19 машин.

Його напарник по команді Фернандо Алонсо відчайдушно намагався пробитися в другий сегмент, проте йому для цього не вистачило 0,2 секунди по відношенню до E23 Ромена Грожана, який посів 15-е місце в першій частині заїздів.

Крім іспанця бар'єр першого сегмента також не зуміли подолати Феліпе Наср, Олександр Россі і Вілл Стівенс.

Цікаво, що Льюїс Хемілтон був єдиним, хто зумів зберегти комплект Soft у першому сегменті, проте згодом він не зміг використати його у повній мірі.

Друга частина кваліфікації не обійшлася без сюрпризів. Незважаючи на те, що Ferrari зуміла підготувати машину Кімі Райкконена після поломки у попередньому тренуванні, проблеми з гальмами вивели червоний болід з боротьби. Кімі проїхав всього одне швидке коло, але піднятися вище 15-го місця йому не вдалося. Після развороту на трасі, йосу довелося повернутися в бокси.

Разом з Райкконеном відсіялися також Карлос Сайнс, Грожан, Пастор Мальдонадо і Маркус Ерікссон.

Перші краплі дощу почали падати на гоночне полотно ще в кінцівці другої частини кваліфікації, тому в третьому сегменті пілоти не втрачали часу, щоб демонструвати свої найшвидші кола.

Льюїс Хемілтон і Ніко Росберг були першими, хто стояв на відкритті піт-лейна. Проте дощ так і не пйшов. Ніко, який їхав дргим, зміг зразу перебити час Хемільтона і Льюїсу через помилки на двох інших спробах не вдалося покращити час.

У підсумку Росберг став найшвидшим у Мехіко, показавши прекрасний час 1.19,480. Майже 0,2 секунди йому поступився Льюїс, а 0,3 секунди програв своєму співвітчизникові Себастьян Феттель.

Данило Квят зумів випередити свого напарника по команді Даніеля Ріккардо всього на одну тисячну секунди. Це гарантувало росіянину четверте місце на стартовій решітці завтрашньої гонки.

За пілотами Red Bull Racing розташувалися гонщики Williams Вальттері Боттас і Феліпе Масса. Макс Ферстаппен задовольнявся восьмим часом, а дев'ятий став улюбленець місцевої публіки Серхіо Перес.

Замкнув протокол заключній частині кваліфікації напарник мексиканця Ніко Хюлькенберг.