Гран Прі США: перша практика

Як і очікувалося, п'ятниця в Остіні почалася з дощу. До початку тренування дощ стих і гонщики поспішили на трасу на дощовій гумі, благо великих калюж не було.

Якщо в інших "мокрих" п'ятничних заїздах по ходу нинішнього сезону, пілоти практично не виїжджали на трасу, так як знали, що в суботу і неділю буде сухо, то сьогодні ситуація була іншою.

Прогноз погоди на нинішній уїк-енд такий, що ймовірність дощу велика і в наступні два дні, тому вболівальники, що прийшли на автодром СОТА, спостерігали, по суті, за звичайною насиченою практикою.

Протягом перших п'яти-десяти хвилин сесії гонщики, побоюючись підступних погодних умов, виїжджали на трасу на дощовій гумі. Проте потім можна було сміливо використовувати проміжні шини.

По ходу заїздів технічні проблеми виникли у Кімі Райкконена (гальма) і Пастора Мальдонадо (коробка передач). Венесуелець став єдиним, хто не зумів показати заліковий результат.

Кращий час у першому тренуванні залишився за Ніко Росбергом, що встановив орієнтир на позначці 1.53,989. Причому, ніхто з суперників не зміг вміститися з Ніко в одну секунду.

У таких умовах комфортно себе відчували клієнти Renault, троє з яких розташувалися в протоколі відразу за Росбергом.

Другим за підсумками сесії Став Данило Квят. Росіянин поступився німцеві 1,235 секунди. Трійку кращих замкнув його напарник по Red Bull Racing Даніель Ріккардо, а четвертим став Карлос Сайнс.

Чинний чемпіон світу Льюїс Хемілтон задовольнявся п'ятого строчкою, програвши Росбергу значні 1,704 секунди.

Кращим з пілотів Ferrari був Себастьян Феттель, що показав шостий час.

Доповнили першу половину протоколу Макс Ферстаппен, Кімі Райкконен, Фернандо Алонсо на оновленому моторі Honda і Вальттері Боттас.

Окремо відзначимо непоганий результат Рафаелі Марчелло. Молодий італійський тест-пілот Sauber зумів випередити Маркуса Ерікссона на 0,3 секунди, але посів лише 16-у позицію.

Очікується, що в другій тренувальної сесії погодні умови погіршаться.