Статистика Сочі – Росберг творить історію

Ще одна гонка, ще одна перемога – в Росії джаггернаут Ніко Росберг був нестримний. Про його видатну перемогу і не тільки.

Ніко Росберг в Сочі переміг вчетверте в сезоні і всьоме поспіль, а на додаток завоював перший Великий шолом в своїй кар’єрі (поул, найшвидше коло, лідирування від старту до фінішу і перемога).

Росберг став 24-м пілотом Формули 1, якому підкорився Великий шолом. Найбільше гонок з великим шоломом провів Джим Кларк. Серед діючих гонщиків цей показник найкращий у Себастьяна Феттеля – чотири.

Росберг став лише четвертим пілотом в історії Формули 1, якому вдалось виграти сім гонок поспіль, раніше це вдалось Альберто Аскарі, Міхаелю Шумахеру та Себастьяну Феттелю. Останньому належить рекорд з дев’яти звитяг поспіль, який він встановив наприкінці 2013 року. І у Росберга є всі шанси повторити цей результат вже на Гран Прі Монако – фактично домашньому етапі.

Ще одна цікава деталь щодо сьомої поспіль перемоги Ніко – він виграв підряд більше гонок, аніж його батько за всю свою кар’єру в Формулі 1.

А от чи приєднається фінський німець наприкінці цього року до свого батька в табелі чемпіонів? Шанси з кожним разом зростають – лише Найджел Менселл, Айртон Сенна і двічі Міхаель Шумахер вигравали перші чотири гонки сезону і тоді ж неодмінно ставали чемпіонами.

Для Mercedes перемога Ніко була десятою поспіль, починаючи з минулорічного Гран Прі Японії. І тепер Срібним стрілам вистачить тріумфу в Іспанії, щоб повторити досягнення McLaren зразка 1988 року.

Друге місце Хемілтона забезпечило Mercedes 30-й переможний дубль. До того ж, вчетверте у своїй кар’єрі Льюіс опинився на подіумі після старту не вище десятого місця.

Для Ferrari цей день завершився з дуже змішаними почуттями. З одного боку подіум Райкконена став 700-м в історії Скудерії. З іншого – Феттель вдруге в цьому сезоні не побачив картатий прапор. Варто зазначити, що до 2016 року Себ востаннє завершував гонку на першому колі в далекому 2011-му на Гран Прі Абу-Дабі.

Цікавинка щодо подіуму Райкконена – це перший з Гран Прі Кореї-2013 п’єдестал пошани, здобутий не у нічній чи вечірній гонці.

Позаду Кімі фінішували пілоти Williams, які поліпшили командний рекорд за кількостю подвійних фінішів в очках. В цьому році тільки Mercedes може з ними зрівнятись.

Фернандо Алонсо і Дженсон Баттон вперше з минулорічних перегонів в Угорщині разом поповнили очкову скарбничку команди.

Магнуссен став ще одним гонщиком, який вперше цього року фінішував в топ-10. Ці очки також стали першими для Renault, починаючи з етапу в Абу-Дабі 2010 року. Дивний збіг, свої останні очки Кевін здобув саме в Росії у 2014 році, коли п’ятим побачив картатий прапор.

Другий рік поспіль Ніко Хюлькенберг достроково закінчив гонку в другому повороті траси в Сочі.

І насамкінець, Роман Грожан втретє в чотирьох гонках збільшив очковий запас американської стайні Haas F1. Цікаво що в Сочі він перевищив досягнення американського пілота Дена Герні у 86 стартів. Чи повторить колись Роман інші успіхи Герні і виграє гонку за кермом американського боліду?