TCR в Спа: Перша перемога Верне

Французький пілот VW переграв на трасі в Спа свого напарника Стефано Коміні і вперше піднявся на вершину подіуму. Пепе Оріоль фінішував сьомим і вийшов у лідери загального заліку.

Перша гонка уїк-енду "кузовної" серії TCR в Спа вийшла провальною для команди Leopard Racing - її лідер, чинний чемпіон Стефано Коміні, вибув з боротьби ще до старту із-за відмови приводу, Жан-Карл Верне був оштрафований за аварію і опинився в підсумковому протоколі 14-м, а новачок Антті Бурі заглох на решітці.

Але днем пізніше всі троє стояли на п'єдесталі – а найсильнішим, хто приніс першу в сезоні перемогу марці VW, став Верне. Він стартував з реверсивної решітки третім, швидко пробився в лідери, і хоча потім поступився Коміні перед Les Combes, через кілька кіл провів "дзеркальну" атаку і знову став першим.

Коміні, у якого на цьому етапі було 20 кг баласту, в підсумку фінішував другим, а замкнув трійку призерів Бурі.

Фінн, який вперше виступав в TCR, починав боротьбу з поула, але в якийсь момент відкотився на четверте місце. Проте помилка Мате Хомола дозволила йому повернутися в трійку.

Тріумфатор п'ятниці Аку Пелін замкнув першу п'ятірку, випередивши пілотів Craft-Bamboo Lukoil Джеймса Неша і Пепе Оріоля.

Незважаючи на фініш в середині десятки, обидва змогли випередити за очками Джанні Морбіделлі: італійський ветеран вже по ходу першого кола зійшов через пошкодження колеса після контакту з Душаном Борковичем. У Оріоля тепер 84 очки, у Неша - 82. А у Морбіделлі як і раніше 80.

Сергій Афанасьєв за пів-кола до фінішу був восьмим, але помилка в повороті Pouhon коштувала однієї позиції. Михайло Грачов гонку не закінчив із-за технічних проблем.

Топ-10 замкнув місцевий гонщик Пьєр-Ів Корталь.

Сезон TCR продовжиться через два тижні в італійській Імолі.