Ралі-крос: Сольберг лідирує в Лідден Хіллі, у Льоба проблеми

Діючий чемпіон світу з ралі-кросу лідирує за підсумками суботніх кваліфікацій на британському етапі, що відбувається на трасі Лідден Хілл.

Сольберг, що виграв етап в Лідден Хіллі минулого року, продемонстрував найкращий час в перших двох кваліфікаційних спробах.

Норвежець виграв другий заїзд за рахунок вдалого використання "джокеру", що дозволило йому пройти Маттіаса Екстрьома. Швед насідав на свого прямого конкурента на титул протягом всієї гонки.

Сольбергу вдалося зробити декілька оновлень свого приватного Citroen DS3 RX протягом двотижневої паузи в чемпіонаті.

"Я щасливий, - каже він. - Ми повинні були вчинити мудро, та обрати момент для використання "джокеру", враховуючи часи, продемонстровані в попередніх заїздах. Це була фантастична гонка.

Ми зробили декілька оновлень та здобули те, чого нам так не вистачало в минулих гонках. Це все спрацювало".

Вдалий заїзд Сольберга в другій кваліфікації дозволив йому на дві секунди випередити час Тіммі Хансена, що лідирував до цього моменту.

Шведа вистачило на друге місце в Q2, завдяки чому за підсумками двох заїздів він є четвертим. Між Сольбергом та Хансеном йдуть поки що Екстрьом та Андреас Баккеруд.

Себастьян Льоб, 9-разовий чемпіон світу з ралі, в загальному заліку гонки займає дев'яту сходинку. В двох кваліфікаціях він став 17-м та 5-м відповідно. Результат першого заїзду міг бути набагато кращим, якби в нього не виникнули технічні проблеми на Peugeot 208.

Дві завершальні кваліфікації пройдуть в неділю. За підсумками всіх заїздів оберуть 12 пілотів, що пройдуть в півфінали, які відбудуться ближче до вечора.