Перші офіційні тести MotoE: найшвидшим за підсумками трьох днів став Сміт

Автор: Марія Галата
25 лист. 2018 р., 19:14

Найкращим гонщиком перших офіційних тестів нового електричного Кубку чемпіонату світу, котрі проходили цього тижня з п’ятниці по неділю на трасі Херес став Бредлі Сміт.

Після багатьох місяців очікування минулої п’ятниці та суботи на трасі Херес нарешті пройшли з перші три дні офіційних тестів напередодні дебютного сезону 2019 року Кубку світу MotoE.  У них брали участь 18 гонщиків, які по черзі виїжджали на трасу, оскільки доступними були лише 12 прототипів  Energica.

Оскільки гонщики нової серії поділяли трасу з пілотами Moto2, протягом кожного дня тестів вони мали по три 30-хвилинні сесії.

Підсумки першого дня

Почати перший день тестів гонщикам довелось на мокрій трасі, але наступні дві з трьох сесій були сухими.

Найшвидшим у перший день з колом 1.51,721став один із найменш очікуваних імен стартової сітки, а саме фінський пілот Нікі Туулі, який змагатиметься за команду Ajo Motorsport MotoE.

Другий результат, який був на 0,121 секунди, показав бразилець Ерік Гранаду, третім став колишній гонщик MotoGP Ренді де Пюньє з команди LCR E-Team, який поступився лідеру 0,185 секунди.

Четверте місце посів Бредлі Сміт із команди One Energy Racing (SIC), котрий приїхав до Хересу одразу після перших офіційних тестів  MotoGP у Валенсії, в яких він брав участь як тест-пілот Aprilia.

Останнім у топ-5 першого дня став  Алекс де Анджеліс із Pramac Racing.

Підсумки другого дня

На другий день тестів MotoE усі заїзди були сухими. Найшвидшим у суботу був Бредлі Сміт – наприкінці шести сеансів він отримав результат 1.50,265.

Британець випередив лідера першого дня Туулі на 0,362 секунди. Третім став Майк ді Мельйо з EG 0,0 Marc VDS.

Останнім пілотом, котрий поступився Сміту менше секунди, став італієць Маттіа Казадей. Гонщик SIC58 Squadracorse посів четверте місце, на трохи більше ніж шість десятих секунди позаду Сміта.

Останнім у топ-5 став Маттео Феррарі – його коло було на 1.383 секунди гіршим за найкраще.

Підсумки третього дня

Третій і останній день тестів MotoE проходив під дощем та досить сильним дратуючим вітром. Погані погодні умови завадили гонщикам поліпшити результати, отримані у попередні два дні.

Найшвидшим у заключний день випробувань став Майк ді Мельйо з 1.52,160. Гонщик Marc VDS Energica показав відмінний темп, з яким він на 0,112 секунди випередив Сміта, котрий був у неділю другим.

Дуже близький до лідера час кола на мокрій трасі отримав Ерік Гранаду – на третій позиції він поступився найкращому результату дня 0,279 секунди. Четверте місце посів Ренді де Пюньє з LCR E-Team - з часом 1.52,855 він став останнім, хто подолав межу 1.53.

П’ятірку найшвидших заключного дня тестів завершив Джош Хук із Alma Pramac Racing, який також був останнім серед тих, хто поступився лідеру дня на швидкому колі менше секунди.

Найкращим результатом перших триденних тестів електричної серії із найкращим результатом другого дня став Бредлі Смітом – йому вдалось подолати коло на трасі Херес за 1.50,265.

Сете Жібернау, який повернувся до перегонів після багатьох років поза змагань, у складі команди Pons Racing у перший день був дев’ятий, на другий десятий, а в останній день тестів посів також дев’яте місце. За підсумками трьох днів його остаточною позицією стало 14-те місце, на більше ніж 2,5 секунди позаду найкращого.

Єдина дівчина Кубку світу MotoE Марія Еррера завершила триденні випробування на 18-му передостанньому місці, її коло на 10,297 секунд гірше за результат Сміта.