Дакар-2017, Етап 1: є перший переможець!

Ксав'є де Султре на Yamaha виграв першу спецділянку гонки у заліку мотоциклістів.

Пілоти у заліку мотоциклістів відкрили чергове видання "Дакара". У 2017 році гонка розпочалася в Парагваї, який вперше приймає у себе знаменитий ралі-рейд.

У перший день гонщики подолали розминочну спецділянку від Асунсьйона (Парагвай) до Ресестенсії (Аргентина), на якій скоріше треба було уникнути технічних негараздів, щоб у нормальному режимі розпочати двотижневу гонку. Саме тому у лідери мотоциклетного заліку вийшли пілоти, далекі від статусу фаворитів.

Відкривав доп минулорічний переможець Тобі Прайс (KTM). 39-кілометрову спецділянку він подолав за 29 хвилин 45 секунд, проте цей час покращили дуже багато пілотів, найкращим з яких виявився француз Ксав'є де Султре, який виступає на Yamaha.

З фаворитів на першій спецділянці найкраще виступив Паулу Гонсалвеш. Він програв лідеру півхвилини, а поруч з ним були Сем Сандерленд та Хоан Барреда Борт. Пабло Кінтанілья програв де Султре хвилину, а Стефан Світко та Тобі Прайс - майже півтори хвилини.

Після пройденої спецділянки гонщиків очікує великий ліазон до Ресістенсії. Сумарна довжина сьогоднішньої дорожньої секції - 454 км.