Дакар-2017, Етап 3: катастрофа у Toyota

Нассер Аль-Аттія мав всі шанси переграти Peugeot у третій день "Дакара", проте відірване колесо змусило його забути про шанси на успіх в цілій гонці. Лідерство у загальному заліку зберіг Себастьян Льоб.

Третій етап на Дакар-2017 між містами Сан-Мігель-де-Тукуман та Сан-Сальвадор-де-Хухуй став справжнім випробуванням для всіх гонщиків. Якщо у боротьбі у заліку мотоциклістів багато лідерів помилялися з обранням напрямку руху, то у позашляховиках головне було впоратися з жорсткою трасою.

Нассер Аль-Аттія перед стартом СД3 натякнув, що йому не хотілося стартувати першим, щоб краще орієнтуватися на трасі. Це довелося робити переможцю минулого етапу Себастьяну Льобу, який майже одразу почав втрачати час: вже на першій контрольній точці француз програвав Аль-Аттії майже чотири хвилини.

Катарець наздогнав Льоба на трасі та випередив його, після чого повів за собою автомобільний канал. Аль-Аттія тримав дуже високий темп і переграв всіх переслідувачів на першій частині спецділянки, після якої гонщики рушили по ліазону та піднялися на висоту 4 000 метрів над рівнем моря, де їх очікував більш жорсткий характер доріг на другій частині СД.

І саме тут у халепу потрапив Аль-Аттія - організатори повідомили, що він відірвав колесо на трасі. Вихід був один: очікувати на технічну допомогу та сподіватися, що хтось допоможе доїхати до сервісу. Аль-Аттія, втративши багато часу, все ж продовжив рух, проте шанси на перемогу на "Дакарі" у нього залишилися лише теоретичні.

Після зупинки Аль-Аттії лідерство перехопив Стефан Петрансель, який на другій спецділянці втратив декілька хвилин. Він сьогодні мав гарні орієнтири в особі головних конкурентів. Король "Дакару" виграв СД3 та покращив своє становище.

А в Топ-3 разом з ним фінішували товариші по команді Peugeot - Карлос Сайнс та Себастьян Льоб, який очолює гонку. Також вдало виступив Мікко Хірвонен на Mini, який став четвертим, а Сіріль Депре став ще одним гонщиком на Peugeot у Топ-5.

Після випадку з Нассером інших гонщиків на Toyota теж проблеми не минули стороною: Жіньєль де Вільєр та Хоан Нані Рома зупинилися на трасі... І якщо перший зупинився надовго, то іспанець швидко продовжив боротьбу і дістався до фінішу, хоча програв Петранселю більше 13 хвилин.

Жіньєль де Вільєр на фініші програв 36 хвилин, а Нассер Аль-Аттія на передостанній контрольній точці програвав більше години.