Дакар-2017, Етап 3: перша перемога КамАЗ, провал де Роя

Едуард Ніколаєв виграв третю спецділянку "Дакара" у заліку вантажівок, а Герард де Рой через проколи втратив півгодини.

Статус дуже важкого третього етапу на Дакар-2017 підтвердили і гонщики на вантажівках. Організатори підготували для них майже вдвічі коротшу спецділянку, проте і 199-кілометрової дистанції вистачило, щоб дуже сильно змінити положення лідерів.

Вже перші кілометри дистанції показали, що простою ця спецдялінка не буде. Герард де Рой, чинний переможець "Дакара", на першій частині спецділянки спіймав одразу три проколи! Прямо на дистанції він замінив два задніх колеса, проте третє довелося постійно підкачувати - і навіть з цим були проблеми, оскільки на його Iveco вийшла з ладу автоматична система підкачки коліс. Де Рой змушений був зупинятися декілька разів, щоб вручну підкачувати колесо, на чому він втрачав дуже багато часу - більше півгодини.

Найкраще на третьому етапі виступив Едуард Ніколаєв на КамАЗ. Росіянин не найкраще стартував, проте згодом вийшов у проміжні лідери, випередивши Тона ван Генугтена, та довів справу до перемоги.

На фініші найближчим конкурентом Ніколаєва став Мартін Коломи на Tatra. Відставання чеха не перевищило однієї хвилини, тому можна сказати, що між пілотами була рівна боротьба. Ван Генугтен у підсумку став третім, проте на нього можуть накласти штраф за пропуск однієї контрольної точки - за словами нідерландця у цьому був винен гелікоптер організатора, тому цікаво буде подивитися на реакцію суддів.

На четвертому місці фінішував Федеріко Вільягра, а п'яте випустив з рук Алеш Лопрайс, який на останніх кілометрах десь втратив 25 хвилин. У підсумку Топ-5 замкнув Сергій В'язовіч.

Знову не оминув проблеми Айрат Мардєєв на КамАЗ. Слідом за невдачею на другому етапі, росіянин втратив ще 20 хвилин. Також не дуже вдало виступив Дмитро Сотніков, який на СД2 був другим - цього разу він втратив 12 хв 35 сек.

Переможець СД2 Мартін ван ден Брінк жахливо розпочав другу частину спецділянки: він зупинився і втратив дуже багато часу.