Дакар-2017, Етап 5: чергова революція у заліку мотоциклістів

Дистанцію п'ятої спецділянки через жахливу погоду скоротили майже вдвічі, проте пригод вистачало навіть при цьому.

Сем Сандерленд став переможцем п'ятої спецділянки "Дакара" у наслідок того, що бойову дистанцію скоротили з 447 кілометрів до 219. Сталося це через зливу у Болівії, яка розмила дороги у другій половині гонки.

Сьогоднішній етап мав стати справжнім випробуванням для гонщиків. І навіть скорочена дистанція не вплинула на цей прогноз, оскільки у першій частині гонки дуже багато фаворитів загубилися - вже не вперше на цьому "Дакарі".

Сандерленд скористався своєю 13-ю позицією на старті та мав чудовий орієнтир на дистанції. Проте, інші фаворити також мали таку перевагу, але не всі з них обійшлися без помилок.

Головним суперником Сандерленда на п'ятому етапі був Адріен ван Беверен, який програв більше семи хвилин, третім же був Хуан Педреро Гарсіа - іспанець програв більше дев'яти хвилин.

Але головною була все ж боротьба у загальній класифікації, яка звелася до того, хто менше втратить. Сандерленд завдяки безпомилковому виступу очолив залік мотоциклістів, а на друге місце опустився Пабло Кінтанілья, який сьогодні програв британцю 18 хвилин.

Адріен ван Беверен вийшов на третє місце, а Фаррес Гуель - на четверте. Маттіас Валькнер сьогодні також блукав, проте його втрат вистачило для того, щоб залишитися у Топ-5. Далі йдуть Ксав'є де Султре (+39 хв), Стефан Світко (+48 хв), а Паулу Гонсалвеш та Хоан Барреда Борт знову втратили час та програють лідеру вже більше години.