Дакар-2018 вантажівки

Дакар-2018, Етап 12: божевільна боротьба КамАЗ та Iveco

Боротьба за перемогу на 12 етапі опинилася на тлі битви Едуарда Ніколаєва та Федеріко Вільягри за перше місце у загальному заліку.

Хоча на екваторі гонки у Едуарда Ніколаєва на КамАЗ була годинна перевага над Федеріко Вільягрою на Iveco, наприкінці гонки боротьба між двома лідерами стала найцікавішою на «Дакарі» (можливо навіть за всю історію гонки).

За підсумками попереднього етапу Вільягра випереджав росіянина лише на 67 секунд, а сьогодні їх очікувала довжелезна 523-кілометрова спецділянка, на якій могло статися будь-що.

На перших проміжних точках лідером був Вільягра, а ось його головний суперник втратив півгодини! Проте попереду аргентинця також очікували пригоди: посеред дистанції вже він втратив багато часу. Після цього на перемогу на етапі претендували Мартін Коломи (Tatra) та Тон ван Генугтен (Iveco), але основна увага була прикута до виступу двох лідерів.

На початку другої половини дистанції Вільягра випереджав Ніколаєва лише на 4-5 хвилин, але ця перевага була хитка. На останньому відрізку аргентинець втратив темп, чим скористався Ніколаєв. На етапі росіянин виграв у Вільягри 68 секунд та вийшов у лідери загального заліку з перевагою в одну секунду!

Попереду у гонщиків лише два етапи. Важливішою буде спецділянка у п’ятницю, проте етап «дружби» у суботу ризикує перетворитися на мега-битву.

Що ж до переможця 12-го етапу, то ним став Тон ван Генугтен. Мартін Коломи програв йому чотири хвилини, а божевільні Ніколаєв та Вільягра майже нівелювати свої втрати та опинилися у Топ-5.