Дакар-2018 позашляховики

Дакар-2018, Етап 13: великий хаос у заліку автомобілів

Нассер Аль-Аттія виграв 13-ту спецділянку на "Дакарі", але чергові пригоди лідерів змусили вкотре вхопитися за голову...

Цьогорічний «Дакар» виявився дуже важким для гонщиків та техніки. І навіть у передостанній день, коли у багатьох були думки лише про фініш, не обійшлося без значних змін у загальній класифікації. Крім того, одразу два пілоти з Топ-5 втратили дуже багато на 13-му етапі.

Учасники подолали шлях до Кордови, де в суботу закриється марафон «кільцевою» спецділянкою. Але до цього їм треба було проїхати місцевість, де проходять спецділянки класичного ралі Аргентини. Проте від цього пілотам було легше лише на папері.

Перші неприємні новини надійшли від Стефана Петранселя. 13-разовий переможець гонки потрапив у аварію та пошкодив автомобіль. Як і в попередні рази, поруч зупинився напарник із Peugeot Сіріль Депре та допоміг йому, але Стефан втратив годину!

Завдяки цьому команда Toyota отримала шанс на подвійний подіум. Її трьом гонщикам залишалося з’ясувати, хто виграє два щасливих квиточки.

На початку етапу справи йшли дуже добре у Бернхарда тен Брінке, який лідирував після першої частини спецділянки. Але одразу після цього - чергові приголомшливі новини: у нідерландця виникли механічні проблеми і він був змушений взагалі припинити боротьбу на «Дакарі»! Майже гарантоване третє місце він втратив та віддав його напарнику Жінелю де Вільєру, який знову завдяки своїй стабільності отримав величезний шанс на Топ-3 у марафоні.

Переможцем спецділянки став Нассер Аль-Аттія, який майже гаранував собі друге місце. Так само майже гарантував собі перемогу Карлос Сайнс, який програв катарцю 20 хвилин, але у загальному заліку випереджає його на 46 хвилин. Чому «майже»? Навіть етап «дружби» у суботу на цьому «Дакарі» може подарувати великі сюрпризи…

Петрансель у підсумку відкотився на четверту позицію. Він програє де Вільєру вісім хвилин і за нормальних обставин цей час вже не зможе відіграти.