Дакар-2018 мото
Головна тема

Дакар-2018, Етап 4: крах лідера у заліку мотоциклів

9 січ. 2018 р., 17:50

Сем Сандерленд змушений відмовитися від боротьби через проблеми зі здоров'ям, а після шаленого четвертого етапу на першому місці опинився Адріен ван Беверен.

Старт мото на Етапі 4

Четвертий день Дакара-2018 у заліку мотоциклістів вийшов надто «веселим». Уперше в цій гонці організатори вдалися до групового старту: 330-кілометрову дистанцію мотоциклісти розпочинали групами по 15 байків. Тобто, майже всі фаворити були поруч на старті за двома виключеннями - після невдалого попереднього дня у другій групі були Адріен ван Беверен та Хоан Барреда.

І що цікаво, саме ці пілоти у підсумку визначили переможця спецділянки. Протягом першої половини дистанції хто тільки не втрачав час - і мова йшла не про 1-2 хвилини, а про 15-20.

Вийшло щось схоже на американські гірки, оскільки нікому не вдалося проїхати всю дистанцію без помилок.

Спершу найстабільнішим був Ксав’є де Сультре, але й він на початку другої половини етапу десь згаяв п’ять хвилин та втратив шанси виграти спецділянку.

Саме тому у лідери вийшли ван Беверен та Барреда, яких на останній контрольній точці розділяло лише шість секунд. Але фінальна частина набагато краще вдалася французу: ван Беверен виграв етап, а Барреда втратив десять хвилин!

Найближчим суперником Адріена ван Беверена на етапі став Ксав’є де Сультре, який програв йому п’ять хвилин. Інші фаворити гонки змушені були рахувати втрати. Маттіас Валькнер, який був третім на етапі, повинен радіти, що програв лише сім хвилин… За ним були Пабло Кінтанілья та Стефан Світко, які програли не більше восьми хвилин.

Чому радіти? Наприклад, Сем Сандерленд, який лідирував у заліку після трьох етапів, взагалі змушений припинити участь у гонці через біль у спині!

У загальному заліку ван Беверен вийшов у лідери, за ним на невеликій відстані - Кінтанілья. Але після сьогоднішніх пригод навряд чи хтось ризикне передбачити, хто буде переможцем в аргентинській Кордобі за півтора тижні.

Перу вже на четвертий день сколихнула всю ралі-рейдову спільноту. Справжній «Дакар» повернувся!