Дакар-2019, етап 1: Ніколаєв на КамАЗ випередив тріо IVECO

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
7 січ. 2019 р., 21:31

Чинний переможець марафону у заліку вантажівок Едуард Ніколаєв перемогою розпочав гонку 2019 року.

Організатори "Дакара" на перший день гонки підготували однакові маршрути для всіх заліків. Як і мотоциклісти з гонщиками на авто, екіпажі на вантажівках подолали 84-кілометрову СД1.

Вочевидь, для гонщиків на найважчій техніці головним завданням було просто не вскочити у велику халепу, оскільки у цьому заліку можна відіграти навіть 30 хвилин відставання, а то й більше.

Безпомилково "Дакар" почав його чинний переможець Едуард Ніколаєв на КамАЗ. Він одразу поїхав дуже швидко та був лідером на всіх контрольних засічках.

А ось його конкуренти їхали не дуже стабільно та постійно змінювали проміжні позиції, зважаючи на те, що інтервали між ними були дуже малими. З другим часом фінішував гонщик на IVECO, але не Герард де Рой чи Федеріко Вільягра, які вважаються головними конкурентами не лише Ніколаєва, але й всієї команди КамАЗ. Найближчим переслідувачем Ніколаєва став Тон ван Гунегтен, який програв лише 18 секунд. Вільягра та де Рой опинилися одразу за напарником та також програли не дуже багато часу Ніколаєву.

За де Роєм опинилося три КамАЗ - Дмитра Сотнікова, Андрія Каргінова та Айрата Мардєєва. Вони програли лідеру близько чотирьох хвилин.

Сергій В'язовіч на МАЗ, який торік сенсаційно став другим, на першому етапі Дакар-2019 програв десять хвилин Ніколаєву.