Дакар-2019, етап 2: Льоб вигриз перемогу

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
8 січ. 2019 р., 15:09

Себастьян Льоб із 8-секундною перевагою над Хоаном Нані Ромою став переможцем другого етапу у заліку позашляховиків, лідером абсолюту став Жінель де Вільєр.

Другий день "Дакара" сильно відрізнявся від попереднього. На старт гонки організатори підготували лише 84-кілометрову спецділянку, але вже на другий день гонщиків очікували 342 бойових кілометри!

Екіпажі на позашляховиках цього разу відкривали трасу, тому для них не було орієнтирів від мотоциклістів, як це буває зазвичай. Це означало, що помилок при навігації могло побільшати.

Це дійсно зіграло свою роль. Нассер Аль-Аттія як переможець СД1 був першим на старті та одразу почав втрачати час. По його слідах рушив Карлос Сайнс. Іспанець навіть був найкращим на першій контрольній точці, але потім також втратив темп. Разом із Аль-Аттією він почав втрачати час.

На третій контрольній точці найшвидшим вже був Стефан Петрансель, але 13-разовий переможець "Дакара" помилився на наступному відрізку. Француз зарився у дюнах та поновив боротьбу лише за 17 хвилин!

Цим скористався Себастьян Льоб. На приватному Peugeot француз вийшов у лідери етапу на четвертій контрольній точці та вже не віддавав першу позицію до самого фінішу.

Найближчим суперником Льоба неодмінно залишався Бернхард тен Брінке на Toyota. Нідерландець посеред дистанції поступався французу однією хвилиною - і втримав цей інтервал до фінішу.

До здивування багатьох, на фінальних кілометрах значно пришвидшився Хоан Нані Рома. Іспанець на повнопривідному Mini покращив час тен Брінке та ледь не дотягнувся до результату Льоба, якому програв лише вісім секунд.

Але жоден зі згаданих пілотів не вийшов у лідери загального заліку. Першим став Жінель де Вільєр на Toyota, який рівно провів дві перші спецділянки. Менше хвилини йому програють тен Брінке, Нані Рома та Язід Аль-Раджі.

Льоб із 2-хвилинним відставанням є лише п'ятим у загальному заліку. Сайнс програграє 2.28, а вчорашній лідер Аль-Аттія - 3.26. Петерансель поступається де Вільєру майже 14 хвилин.