Дакар-2019, етап 2: напружене протистояння лідерів КамАЗ та IVECO

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
8 січ. 2019 р., 20:40

Едуард Ніколаєв на КамАЗ виграв другий етап поспіль та зміцнив свою перевагу у загальному заліку, а на друге місце вийшов Герард де Рой.

У другий день "Дакара" гонщиків очікували більші пригоди, ніж на попередньому етапі. Цього разу їм треба було подолати 342-кілометрову спецділянку, тому було де втратити час.

Ніколаєв був першим на старті серед гонщиків на вантажівках. У перший день він очолив залік, але у другий йому слід було їхати швидко та безпомилково, оскільки весь час на хвості був Герард де Рой, який повернувся на "Дакар". Зі старту нідерландець почав втрачати час - на більшій половині дистанції його відставання коливалося в межах однієї хвилини. Втім, на фінальному відрізку йому не вдалося хоч якось відігратися. Навіть навпаки - Ніколаєву вдалося збільшити перевагу майже втричі.

Де Рой залишився другим, а також посунув своїх напарників у загальному заліку та став тепер найближчим переслідувачем Ніколаєва. Його відставання становить 4 хвилини 23 секунди - за мірками ралі-рейду це просто крихти.

Федеріко Вільягра, який торік був основним конкурентом Ніколаєва, на другому етапі втратив більше шести хвилин, а ще один пілот IVECO Тон ван Гегунтен й того більше. Випередити цих двох пілотів зумів представник КамАЗ Дмитро Сотніков, але у загальному заліку він поступається Вільягрі півтори хвилини.

Втрутитися у боротьбу Топ-5 зміг Андрій Каргінов, який їхав дуже рівно до фінальних кілометрів, проте на цій частині він десь згаяв майже 20 хвилин. Його напарник Айрат Мардєєв програв переможцю дня більше 20 хвилин. Сергій В'язовіч на МАЗ, який торік був другим, програв трохи більше за Мардєєва. Це перші більш-менш вагомі втрати у заліку важковаговиків серед пілотів, які претендують на високі місця.

Варто відзначити, що більше години програє Алеш Лопрайс на Tatra. Чешського пілота за традицією називають претендентом на місця у Топ-5, проте вже на другому етапі він значно погіршив шанси на це досягнення.