DTM в Зандворті: Перегони в дюнах

З 15 по 17 липня, на узбережжі Північного моря голландський Зандворт прийматиме етап DTM. Ефектний трек в дюнах під назвою Circuit Park стане ареною п'ятого етапу в сезоні 2016 року.

В двох кроках від пляжу, 24 гонщики DTM будуть битися один з одним в складних змішаних умовах швидких і повільних секцій. Тут ви не знайдете асфальтованих зон безпеки. Кожна помилка обернеться серйозними проблемами і навіть може означати схід.

"Цей трек з особливим характером і його не можна порівняти з будь-якою іншою трасою," - говорить Антоніу Фелікс да Коста, який виграв недільну гонку минулого року в Зандворті, що була його першою перемогою в кар'єрі DTM.

Фелікса да Коста і його партнери з BMW вже в п’ятницю проїдуть поворотами Tarzanbocht та Hugenholtzbocht - майже всі повороти треку мають закінчення bocht, що означає затоку. І в пілотів BMW є суттєва перевага, адже минулого року в суботній гонці Мюнхенський автовиробник святкував історичний, безпрецедентний успіх, фінішувавши на перших сімох позиціях.

Проте безперечно, Audi і Mercedes зроблять все можливе аби запобігти легкій перемозі BMW. Таким чином, глядачі можуть розраховувати на черговій екстраординарний гоночний вікенд, наповнений гоночними подіями, пляжем, морем і вечірками.

В ту щасливу для BMW суботу 2015 року в Зандворті, Марко Віттманн очолив переможний пелотон баварців. Для чемпіона DTM 2014 року, це була перша і єдина перемога в сезоні. У той же час BMW відсвяткував свого роду відродження після надзвичайно важкого старту в сезоні і підтвердила свій результат топ-5 позицій в недільній гонці.

Проте саме Audi мають найбільшу кількість перемог в Зандворті – вісім. Враховуючи, що у Mercedes - п'ять перемог в голландській гонці, а у BMW - три, то очікування останніх особливо високі.

У минулому році Марко Віттманн приїхав на узбережжя Північного моря в якості лідера чемпіонату після перемоги на Лаузіцринзі. "Це одна з моїх улюблених гоночних трас, - каже Віттманн, який знову приїхав в Зандворт лідером чемпіонату. - У мене багато спогадів про Зандворт. Пляж, дюни, сонце - це абсолютно унікальна подія. Я з нетерпінням чекаю гонки на трасі Circuit Park".

Друге місце в чемпіонаті в даний час займає Едоардо Мортара. Гонщик Audi вже виграв дві гонки (Хоккенхайм і Норісринг) і отримав всього на два очка менше, ніж Віттманн. У 2012 році він вигравав гонку на трасі серед дюн і хотів би повторити той успіх і в цьому році. Гонщик Audi Маттіас Екстрьом виграв чотири гонки на узбережжі Північного моря і, отже, є найуспішнішим гонщиком DTM на цій трасі. "Зандворт має багато хороших поворотів у різних комбінаціях. Ми їдемо вгору і вниз, і трек має прекрасний ритм, – говорить Екстрьом про Зандвоорт. - Я особливо люблю так звані сліпі кути. Там, ви дійсно повинні довіряти вашому автомобілю".

Кращий гонщик Mercedes - Пол Ді Реста - приїхав в Зандворт третім в чемпіонаті з відставанням в п’ять очок від лідера. На його рахунку в цьому році перемога в Хоккенхаймі та третє і четверте місця на Норісрингу після провальних перегонів на Лаузіцринзі та Ред Булл Ринзі. Він ще не вигравав в Зандворті, але фінішував другим в 2010 році. В той час як інший пілот Mercedes Геррі Паффетт став в Нідерландах переможцем аж три рази. "Я сподіваюсь на кожен вікенд, але, на жаль, невезіння трапляється знову і знову, - говорить Паффетт. - Проте я приїхав в Зандворт у впевненому настрої. Мені подобається траса, а також ми там були швидкі в 2015 році".

Разом з гонкою DTM, на трасі в Зандворті пройде етап Європейської Формули 3, події з якого також будуть висвітлені на нашому сайті. Час трансляції всіх сесій Ви можете знайти тут.