DTM у Хоккенхаймі: Віттманн виграв гонку, Раст здобув титул

Марко Віттманн виграв фінальну гонку сезону DTM на Хоккенхаймринзі, а Рене Раст виграв титул чемпіона DTM у першому ж своєму сезоні.

На старті Том Бломквіст із легкістю пішов у відрив, в той час як Лукас Ауер та Роберт Вікенс змогли відтіснити Рене Раста на п’яту позицію, а Марко Віттманн вийшов на другу позицію, ставши надійним тилом для лідера гонки.

Після першого кола топ-6 виглядала так: дві машини BMW, дві Mercedes, дві Audi.

На п’ятому колі Пол ді Реста вирішив першим піти на заміну шин, аби отримати чистий трек та випередити інших гонщиків, які зроблять піт-стопи пізніше.

Якби Раст фінішував на п’ятому місці, то він би програв титул Маттіасу Екстрьому, отже він почав діяти і на восьмому та десятому колах обійшов Вікенса та Ауера, вийшовши на третє місце.

На дванадцятому колі Бломквіст втратив перевагу над Віттманом, а Раст наблизився дуже близько до дуету BMW. В той же час Вікенс пішов першим з групи лідерів на піт-стоп. Так само вчинили Віттманн та Ауер колом пізніше.

Бломквіст та Раст опинилися вдвох у лідерах гонки, але гонщик BMW явно їхав повільніше і вирішив їхати в бокси. Проте після зміни гуми виїхав за Віттманном, який вже встиг розігріти свою гуму та мав кращу швидкість на колі.

Гонщик Audi не поспішали в бокси, хоча знали, що програють темпу Віттманну, який очолював групу гонщиків з піт-стопом. Раст, Роккенфеллер, Екстрьом та Грін (всі претенденти на титул) намагалися відтермінувати піт-стоп, аби мати свіжу гуму на фініші гонки.

Лише після 23 кола команда закликала Раста та Роккенфеллера в бокси. І якщо Раст виїхав позаду Віттманна, то Роккенфелер програв позиції Бломквісту, Вікенсу, Фарфусу та Мартену.

Раст зміг відірватися від цієї групи, адже контактна боротьба між Бломквістом та Вікенсом призвела до сходу обох.

Екстрьом після своєї зупинки опинився на шістнадцятому місці та поза шансів взяти титул за умови фінішу Раста на другій позиції. Але Раст не просто фінішував - він вийшов на дистанцію атаки та почав наближатися до Віттманна.

За десять хвилин до фінішу розрив між BMW та Audi складав шість секунд. Бруно Спенглер намагався зупинити Раста, але Рене зміг з легкістю пройти гонщика BMW, який був в той час єдиним, хто не зробив піт-стоп.

Там само на останніх колах були швидкі інші гонщики Audi, які за рахунок пізнього піт-стопу мали свіжу гуму. Екстрьом та Грін змогли покращити свої позиції та стали восьмим та п’ятим відповідно.

Але Расту було достатньо фінішувати на другому місці, аби з відривом у три очки випередити Екстрьома та в першому ж сезоні виграти титул DTM.

Марко Віттман з відривом у три секунди фінішував першим та передав на подіумі своє звання новому чемпіону. До речі, цього року німецька серія запровадила новий кубок, дизайн якого був обраний уболівальниками.