DTM у Мізано: Ерікссон виграв хаотичну дощову гонку. Дзанарді – п’ятий

Роман Галімон
Автор: Роман Галімон
26 серп. 2018 р., 21:40

Погода та правильна стратегія визначили переможця другої гонки нічного етапу DTM у Мізано. Юель Ерікссон на BMW здобув перемогу, а Алессандро Дзанарді фінішував п’ятим.

На старті Лоік Дюваль не зміг скористатися поул-позицією, адже його суперник Едоардо Мортара знаходився на прикатаній траєкторії та з легкістю вийшов на першу позицію. На другу позицію вийшов Даніель Хункаделья, а Дюваль став третім.

Траса почала дуже швидко підсихати, але гонщики залишилася на дощових шинах. Лише Марк Віттманн після першого кола вирішив ризикнути та перейшов на сліки, але опинився в хвості пелотону, де символічно розмістилися шість пілотів BMW.

На 4-му колі в бокси заїхали Тімо Глок, Майк Роккенфеллер, Аугусто Фарфус, які теж ризикнули перейти на сліки. Але Віттманн йшов на той момент з великим програшом до гонщиків на дощовій гумі.

Гері Паффетт, Філіпп Енг та Бруно Спенглер теж перейшли на сліки вже на наступному колі.

На восьмому колі Пол ді Реста та Лоік Дюваль заїхали в бокси, і на трасі без обов’язкового піт-стопу залишились: Мортара, Раст, Робін Фрянс, Алекс Дзанарді та Юель Ерікссон. Але над трасою знову пішов дощ і гонщикам на сліках знову довелося міняти гуму.

При цьому Енга розвернуло перед самим в’їздом до піт-лейну, де він перекрив на деякий час шлях іншим пілотам.

Ерікссон все ж вирішив заїхати на піт-стоп, і таким чином перша топ-4 відірвалася від інших гонщиків більш ніж на 40 секунд. При цьому якщо Раст боровся з Мортарою за лідерство, то Фряйнс та Дзанарді просто їхали на третій та четвертій позиціях.

Але виліт Лукаса Ауера все змінив. Його болід застряг у гравії та на трек виїхав автомобіль безпеки.

Цього разу рестарт не був в індікаровському стилі. На 14-му колі гонщики майже не змінили свої позиції, а пілоти топ-4 знову почали відриватися, хоча ще не відвідували бокси та мали «стару» гуму.

П’ятим йшов Ерікссон, який вже встиг зробити піт-топ, а інші пілоти вже програвали коло (бо зробили два піт-стопи). Тобто фактичним переможцем мав стати Ерікссон, коли перша топ-4 заїхала б на обов’язкові піт-стопи.

На 18-му колі Хункаделья підчепив Паффетта - обидва Mercedes розвернулись та пропустили суперників. Після цього лідер чемпіонату втратив всі шанси здобути можливі очки на італійському етапі DTM (у суботній гонці його також вибив напарник по команді).

Дзанарді першим з топ-4 заїхав в бокси та виїхав п’ятим на 19-му колі. Раст відвідав бокси на 23-му колі та, звісно, виїхав за Ерікссоном, який став вже третім.

Мортара та Фряйнс намагалися до останнього відтягнути піт-стоп та вигравали у Ерікссона по кілька секунд на колі, в той час як шведський гонщик навіть дозволяв обганяти себе коловим.

Мортара заїхав в бокси на 25-му колі та виїхав позаду Ерікссона. У кінці відведеної години Фряйнс теж заїхав в бокси і повернувся четвертим.

Ерікссон після цього вийшов у лідери з відривом п’ять секунд від Мортари та Раста, і вже нічого не змогло завадити молодому шведу здобути першу перемогу в DTM. Фряйнс та Дзанарді фінішували четвертим та п’ятим і, безумовно, результат 51-річного гонщика, який керував машиною BMW лише руками, треба назвати сенсаційним.

Шосте місце ді Рести дозволило британцю вийти вперед в особистому заліку.