DTM у Шпільберзі: тріо Audi на подіумі

Гонщик Audi Рене Раст став несподіваним переможцем недільної гонки DTM на Ред Булл Ринзі, в той час як Джеймі Грін втратив перемогу на передостанньому колі.

На старті перша шестірка не змінила позицій, і можливо тому Маттіас Екстрьом вирішив одразу відбути обов’язковий піт-стоп та отримати вільний трек перед собою. Але на піт-стопі сталася заминка з заднім колесом і він втратив деякий час.

Тим часом Паффетт показав, що машини Audi можна обганяти і поліпшив свою позицію, коли обійшов Мюллера в боротьбі за п’яте місце. Але зменшити відставання від першої четвірки йому не вдалося, а на восьмому колі Мюллер знову повернув свою позицію.

Першою машиною Mercedes, яка відвідала бокси, стала машина Лукаса Ауера. Але австрієць після цього змістився на останнє місце та майже втратив надії на очки.

На одинадцятому колі Марко Віттманн, втративши третю позицію у боротьбі з Майком Роккенфеллером, вирішив їхати в бокси. Після цього він виїхав одразу перед Екстрьомом, і для обох було важливо покращити свою позицію, бо мова йшла про боротьбу за титул.

З третього до п’ятого повороту дворазові чемпіони DTM йшли колесо до колеса, але BMW не поступилася Audi навіть попри нерозігріті шини.

Посеред гонки лідери гонки Грін та Раст заїхали в бокси і виїхали в тому ж порядку на 8-й та 9-й позиціях позаду гонщиків, які ще не зупинялись.

А ось Ніко Мюллер та Майк Роккенфеллер програли свої позиції Віттманну, який мав прогріту гуму та з легкістю обігнав гонщиків Audi. Це повернуло гонщика BMW на потенційне трете місце в гонці.

Але за кілька кіл, коли Мюллер розігрів свою гуму, Audi обійшла BMW, чим забезпечила марці з Інгольштадту повний подіум. Залишилося лише питання – чи зможе туди підтягнутися Екстрьом, який йшов за Віттманном на потенційно п’ятій позиції.

Цікаво, що Мюллер, коли обігнав Віттманна, скинув темп та почав «підштовхувати» BMW під Екстрьома, але Маттіас не міг навіть при цьому вийти на темп, необхідний для атаки.

На 27-у колі Тімо Глок та Едоардо Мортара відвідали бокси, і Грін знову повернув собі лідерство.

На 29-у колі Ауер втратив всі надії на титул, коли Бруно Спенглер в’їхав у його заднє праве колесо. Це була боротьба за десяте місце, і машина Mercedes опинилися в бар’єрі.

На трасу виїхала машина безпеки, яка трохи вирівняла шанси гонщиків, адже всіх чекав рестарт у два ряди.

На рестарті топ-4 не змінилася, а Марко Віттманн програв місця Екстрьому та Паффетту.

Екстрьом мав всі шанси опинитися на подіумі, адже попереду були лише гонщики Audi, але Паффетт був проти цього. Британець обійшов шведа та став загородою між ним та подіумом.

Тим часом на передостанньому колі Грін втратив потужність після другого повороту і почав пропускати суперника за суперником. Вдруге цього вікенду Джеймі втратив перемогу на фінальному відрізку.

Тим не менш, подіум був повністю заповнений гонщиками Audi і всі вони зберігають шанси на здобуття титулу у двох гонках фінального етапу в Хоккенхаймі.