Віттманн: Другий титул підтверджує — я не “каліф на годину”

Новий чемпіон DTM Марко Віттманн каже, що другий за чотири сезони чемпіонський титул доводить, що перший, здобутий у 2014 році, був не випадковістю.

Німець дебютував у DTM в 2013 році в складі BMW Team Mtek, через рік виграв свій перший титул з командою BMW Team RMG, а минулими вихідними вдруге став чемпіоном серії, вигравши в Едоардо Мортари у фіналі сезону в Хоккенхаймі.

26-річний гонщик приєднався до Тімо Шнайдера та Маттіаса Екстрьома, які також є дворазовими чемпіонами DTM, а найбільше чемпіонських титулів має Бернд Шнайдер — чотири.

Розмовляючи про важливість другого титулу, Віттманн сказав: “Перший титул можна поставити вище з точки зору емоцій, другий раз я, ймовірно, був трохи стриманішим.

Але навіть один чемпіонат DTM виграти дуже важко, а другий — напевне, підтвердження того, що ти не “каліф на годину”.

Це просто неймовірно. Два титули за чотири роки і бути наймолодшим дворазовим чемпіоном в історії серії.

Я дуже щасливий від того, що здобув другий титул. А наступного року... можливо, титул номер три, хто знає”.

Також, порівнюючи титули 2014 та 2016 років, він сказав: “В 2014 році я був більш напруженим. Але, звичайно, ти прислухаєшся до машини, уникаєш бордюрів і не ризикуєш пошкодити машину.

Ти більш обережний, але коли починається останнє коло — в цей момент в мене йдуть мурашки.

Особливо, на початку Мотодрому — я знав, що ще три повороти і справу зроблено. Такі моменти ніколи не забуваються”.

Виграв в Мортари завдяки стабільності

Попри те, що в Мортари було п’ять перемог і три подіуми проти трьох перемог та подіумів у Віттманна, стабільний набір очок в останнього допоміг йому випередити свого суперника на 4 очки після останньої гонки.

“Едо цього року гарно попрацював, - почав Віттманн. - Ми знайомі з Формули 3 і поважаємо одне одного.

Він залишав питання щодо того, хто стане чемпіоном, відкритим до самого кінця. А в кінці я виграв — можливо, тому, що був більш стабільний. Це мій великий плюс.

Важливо набирати очки в тих вікендах, які не складаються. Ти маєш все тримати під контролем. Я можу атакувати, але й можу бути м’якшим”.

Майбутнє лежить в DTM

На запитання щодо своїх бажань щодо майбутнього Віттман був впевнений в своїх намірах продовжити виступи в німецькому чемпіонаті з турингу, а Формула 1 його не цікавить.

“Ті, хто мене знають, знають, що мені подобається в DTM. Це логічно, коли ти маєш успіхи”, - сказав він.

“Мене часто запитують про Формулу 1. Вона не завжди повинна бути метою — в DTM рівень гонщиків вищий, ніж у Формулі 1.

Якщо також поглянути ситуацію з рента-драйверами — вона складна. І дуже шкода як молодих талантів, так і сам спорт”.

Додатковий репортаж: Штефан Елен