Зверніть увагу, що наша Політика конфіденційності змінилася. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви підтверджуєте, що ознайомилися і згодні з умовами оновленої Політика конфіденційності. Приймаю

Віттманн: Другий титул підтверджує — я не “каліф на годину”

Darshan Chokhani
Автор: Darshan Chokhani
18 жовт. 2016 р., 13:28

Новий чемпіон DTM Марко Віттманн каже, що другий за чотири сезони чемпіонський титул доводить, що перший, здобутий у 2014 році, був не випадковістю.

Марко Віттман, BMW Team RMG, BMW M4 DTM
Претенденти на титул Марко Віттман, BMW Team RMG та Едоардо Мортара, Audi Sport Team Abt Sportsline
Чемпіон 2016, Марко Віттман, BMW Team RMG, BMW M4 DTM
Подіум: Чемпіон 2016, Марко Віттман, BMW Team RMG, BMW M4 DTM
Чемпіон Марко Віттман, BMW Team RMG? святкуває з командою

Німець дебютував у DTM в 2013 році в складі BMW Team Mtek, через рік виграв свій перший титул з командою BMW Team RMG, а минулими вихідними вдруге став чемпіоном серії, вигравши в Едоардо Мортари у фіналі сезону в Хоккенхаймі.

26-річний гонщик приєднався до Тімо Шнайдера та Маттіаса Екстрьома, які також є дворазовими чемпіонами DTM, а найбільше чемпіонських титулів має Бернд Шнайдер — чотири.

Розмовляючи про важливість другого титулу, Віттманн сказав: “Перший титул можна поставити вище з точки зору емоцій, другий раз я, ймовірно, був трохи стриманішим.

Але навіть один чемпіонат DTM виграти дуже важко, а другий — напевне, підтвердження того, що ти не “каліф на годину”.

Це просто неймовірно. Два титули за чотири роки і бути наймолодшим дворазовим чемпіоном в історії серії.

Я дуже щасливий від того, що здобув другий титул. А наступного року... можливо, титул номер три, хто знає”.

Також, порівнюючи титули 2014 та 2016 років, він сказав: “В 2014 році я був більш напруженим. Але, звичайно, ти прислухаєшся до машини, уникаєш бордюрів і не ризикуєш пошкодити машину.

Ти більш обережний, але коли починається останнє коло — в цей момент в мене йдуть мурашки.

Особливо, на початку Мотодрому — я знав, що ще три повороти і справу зроблено. Такі моменти ніколи не забуваються”.

Виграв в Мортари завдяки стабільності

Попри те, що в Мортари було п’ять перемог і три подіуми проти трьох перемог та подіумів у Віттманна, стабільний набір очок в останнього допоміг йому випередити свого суперника на 4 очки після останньої гонки.

“Едо цього року гарно попрацював, - почав Віттманн. - Ми знайомі з Формули 3 і поважаємо одне одного.

Він залишав питання щодо того, хто стане чемпіоном, відкритим до самого кінця. А в кінці я виграв — можливо, тому, що був більш стабільний. Це мій великий плюс.

Важливо набирати очки в тих вікендах, які не складаються. Ти маєш все тримати під контролем. Я можу атакувати, але й можу бути м’якшим”.

Майбутнє лежить в DTM

На запитання щодо своїх бажань щодо майбутнього Віттман був впевнений в своїх намірах продовжити виступи в німецькому чемпіонаті з турингу, а Формула 1 його не цікавить.

“Ті, хто мене знають, знають, що мені подобається в DTM. Це логічно, коли ти маєш успіхи”, - сказав він.

“Мене часто запитують про Формулу 1. Вона не завжди повинна бути метою — в DTM рівень гонщиків вищий, ніж у Формулі 1.

Якщо також поглянути ситуацію з рента-драйверами — вона складна. І дуже шкода як молодих талантів, так і сам спорт”.

Додатковий репортаж: Штефан Елен