Злети і падіння сезону DTM 2016 року

Сезон 2016 року в німецькому турінгому чемпіонаті став останнім, коли на старт виходило 24 машини німецьких виробників. Проте чемпіонат вийшов дуже захопливим і ми хочемо пригадати найцікавіші моменти.

Верляйн відмовляється захищати титул

Першою цікавинкою стало те, що чемпіон DTM 2015 року Паскаль Верляйн отримав пропозицію перейти в Формулу 1 і безумовно на неї погодився.

Замість нього в машину основної команди Mercedes сів Естебан Окон, який, набравши за півроку лише два очки, теж отримав можливість застрибнути у найвищий клас автоспорту та теж приєднався до команди Manor.

Слід зазначити, що обидва гонщики є заводськими пілотами концерну Mercedes та вже мали досвід в тестових програмах команд Ф1 – Mercedes, Force India, Renault.

Але місце Окона одразу замінив Фелікс Розенквіст, який був резервним гонщиком команди.

Проте, окрім таких рокіровок, сезон в Mercedes не задався.

Mercedes не їде

Ще до початку сезону в Штутгарті зрозуміли, що вони опинилися в дуже незручному становищі. Керівництво концерну вирішило в маркетингових цілях надати машині С63 DTM новий дизайн, який би відповідав дорожній версії, що виходила на ринок.

Проте, враховуючи заморозку регламенту, гоночній команді було важно внести будь-які серйозні зміни в аеродинаміку автомобіля.

Перший дзвінок пролунав вже на тестах, коли гонщики Mercedes не змогли жодного разу очолити протокол. І хоча гонщики команд Mercedes змогли виграти декілька гонок, проте ці перемоги стали скоріш виключенням з правил.

Жоден з пілотів Mercedes не опинився в топ-3 чемпіонату по його завершенню.

Зміна правил

Ймовірною причиною цього стали зміни в регламенті серії та перевага, яку отримали гонщики BMW.

Баварський виробник отримав в 2016-му велику фору. З огляду на виявлене в минулому сезоні відставання мюнхенського концерну від суперників з Audi і Mercedes, яке було неможливо відіграти через заборону на доопрацювання техніки, Комісія DTM вирішила знизити базову мінімальну масу гоночних автомобілів BMW M4.

В цьому сезоні машини цієї марки важили на 7,5 кілограмів менше Audi і Mercedes (1112,5 кг замість 1120 кг).

Крім того, заднє антикрило на мюнхенських машинах було на 50 мм ширше.

Проте, аби жодна з команд не отримала суттєвої переваги на конкретному етапі, була змінена також системи розподілу баластів. За підсумками кваліфікацій вираховувся "ідеальний час" (сума кращих секторів) найшвидшого з восьми пілотів кожного виробника і саме на базі цих результатів і приймалося рішення про гандикап – до маси машин додавалися або знімалися баласти вагою 2,5-5 кг. При цьому довантажити могли баласт до 20 кг - аж до максимально дозволеної ваги машини в 1140 кг.

Змінилися також і правила використання DRS. Тепер кількість натискань на «чарівну кнопку» була обмежена і гонщик сам мав вирішувати – використати всі DRS на початку гонки, чи приберегти їх на фініш.

Боротьба за титул

Основні претенденти на титул майже одразу заявили на свої претензії на корону DTM. Едоардо Мортара виграв першу гонку сезону в Хоккенхаймі, а Марко Віттманн був першим в одній з гонок на другому етапі Ред Булл Рингу.

Проте,гонщики обрали різні підходи в боротьбі за титул. Якщо Мортара прагнув лише перемог і здобув їх аж п’ять в сезоні, то Віттманн вважав за краще стабільно фінішувати в гонках. І в підсумку останній підхід спрацював краще. На фінальну гонку Віттманн приїхав з гарним відривом в очках і йому навіть не було потрібно вигравати.

На фініші сезону різниця між претендентами склала лише чотири очки, які Мортара втратив в середині сезону через спірний штраф в Зандворті, та через командну тактику, бо на початку сезону в Audi ставили на Джеймі Гріна, і португальцю іноді доводилось поступатися позицією своєму напарнику.

Тим не менш, в спорті не існує «якби» і будемо сподіватися, що скорочений пелотон 2017 року продемонструє не менше цікавих подій.

Повний відеогляд сезону DTM2016 року можна подивитись тут.