Гаррі Тінкнелл

ELMS в Ешторілі: G-Drive здобувають титул у драматичному фіналі

Екіпаж №38 команди G-Drive Гідо ван дер Гарде, Саймон Долан та Харрі Тінкнелл здобули титул в класі LMP2 після того, як в П’єра Тірьє з TDS Racing виникли проблеми з електрообладнанням у фіналі сезону.

Перед фіналом Пьєр Тірьє та Матіас Беш, які прибули в Ешторіл з Ре Хіракавою, були фаворитами чемпіонату, маючи відрив у 14 очок.

І здавалося, в них не має бути ніяких проблем із оформленням чемпіонства, до другого піт стопу, який Тірьє зробив, коли гонка тривала вже півтори години.

Після зміни гонщиків Хіракава не зміг завести двигун, оскільки виникла проблема з електрообладнанням.

Oreca 05 відкотили в гараж, а ремонт затягнувся і тому для лідерів чемпіонату гонка скінчилась.

А попереду без помилок проводив гонку екіпаж G-Drive після того, як Долан захопив лідерство, випередивши машину №21 команди DragonSpeed після першої хвилі піт-стопів.

Машина №38 без проблем здобула перемогу — а з нею і відстояла чемпіонський титул.

А екіпаж DragonSpeed залишив за собою друге місце, завдяки виступу Ніколя Ляпьєрра на останньому відрізку гонки.

Після другого відрізку машина №21 була п’ятою, але з останні півтори години гонки Ляпьєрр у чудовому стилі відіграв три позиції.

Третьою фінішувала машина №32 команди SMP Racing, яка здобула місце на подіумі у важкій боротьбі з представниками команди Krohn Racing.

Замкнув першу п’ятірку екіпаж №33 з команди Eurasia Motorsport, в той час, як Тірьє все ж повернувся у гонку за годину до фінішу, але зміг закінчити лише на дев’ятому місці у своєму класі.

LMP3: M.Racing — YMR здобуває першу перемогу в класі

Машина №18 команди M.Racing — YMR, якою керували Александр Куньо, Ян Ерлахер та Тома Лоран здобула свою першу перемогу в LMP3, хоч під кінець мало не вибула з гонки після розвороту.

Другими фінішували представники United Autosports під №2, які стартували з першого ряду. Позаду них третю сходинку подіуму зайняв екіпаж №9 команди Graff Racing.

Екіпаж №2 з United Autosports, який оформив чемпіонський титул на минулому етапі в Спа, в Ешторілі фінішував лише 11-м.

Aston Martin виграють титул в класі GTE після сходу JMW Motorsport

В класі GTE Aston Martin №99 Ендрю Ховарда, Алекса МакДауелла та Даррена Тернера здобув титул чемпіонів, перемігши у фінальній гонці сезону.

Другими фінішував екіпаж №56 AT Racing, одразу перед двома Ferrari з команди AF Corse.
Екіпаж JMW Motorsport під номером 66, який перед початком гонки мав 20-очкову перевагу, зійшов через відмову коробки передач.

Ferrari 458 Italia спробувала повернутись на трасу, але Роберт Сміт не міг перемкнути передачі. До того ж Майкл Гуаш з екіпажу №2 команди United Autosports класу LMP3 втратив контроль над машиною та зачепив Ferrari, чим спровокував появу машини безпеки.