Українці вибороли гарну позицію на старті Ралі Акрополіс

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
1 черв. 2018 р., 11:47

Юрій Протасов та Павло Черепін стали у кваліфікації третіми та розпочнуть боротьбу на гарній стартовій позиції.

Український екіпаж цього року повернувся до реальної боротьби на європейських трасах. У лютому він боровся за третє місце у заліку WRC3 на Ралі Швеції, а за три з половиною місяці після цього пересів на кращу техніку (Skoda Fabia R5) та отримав шанс позмагатися за найвищі місця на Ралі Акрополіс.

Боротьба на грецькому етапі Чемпіонату Європи розпочалася у четвер. Українці у якості дебютантів спершу не претендували на «пріоритетний» статус, але організатори ERC зрештою дозволили їм взяти участь у кваліфікаіцї.

У підсумку Протасов встановив третій час. Першим був фін Юусо Нордгрен також на Skoda Fabia R5, а другим - лідер європейської першості Олексій Лук’янюк. Росіянин поступився Нордгрену лише 0,021 секунди, а ось український екіпаж програв фіну 1,142 секунди. На 3,7-кілометровій спецділянці це багато за мірками ралі, але варто взяти до уваги велику перерву в активних виступах. Саме тому Протасов повідомив, що в цілому задоволений результатом. Тим паче, що позаду були відомі імена у світі ралі на техніці такого ж класу.

«Позаду перший змагальний день, який пройшов досить непогано. У кваліфікації ми стали третіми та обрали 14 позицію на старті. Це каже про те, що дорога для нас буде достатньо чистою», - сказав Протасов.

«Ми зробили все, на що були спроможні. У нас була непогана швидкість, а першому екіпажу ми програли лише 1,2 секунди. Вважаю, що попри перерву у два з половоною роки та неможливість виступати на гравії на такому автомобілі - це доволі високий результат. Тому я дуже задоволений підсумком. Дякуємо спонсорам та вболівальникам за підтримку».

Ралі Акрополіс триватиме три дні: розпочнеться боротьба у п’ятницю, коли гонщики подолають дві спецділянки. У суботу буде подолано шість СД, у неділю - чотири СД.

Старт із 14-ї стартової позиції у п’ятницю означає, що перед українськими пілотами будуть їхати 13 екіпажів, які встигнуть прибрати із траси великий шар пилу.