Міхаель Шумахер

10 років тому Шумахер втратив надії на восьмий титул

Гран-прі Японії довгий час був останнім або передостаннім етапом і тому ставав свідком запеклих битв і трагічних або щасливих – для кого як – розв’язок. Не стала виключенням і японська гонка 2006 року.

Ми вже згадували, як на Сузуці Міхаель Шумахер вперше виборов чемпіонство у складі Ferrari. Шість років потому на тій же трасі він втратив шанси на свій останній титул, який міг би стати восьмим у кар’єрі.

Після розпачливого сезону-2005, коли Ferrari була жалюгідною подобою себе, у 2006 році червоні боліди повернули собі звичну швидкість. І хоча в першій половині сезону чинний чемпіон Фернандо Алонсо виграв шість гонок, то потім Міхаель Шумахер видав успішну серію, вигравши п’ять гонок із семи, і за два етапи до кінця чемпіонату наздогнав іспанця по очкам.

Німець вже оголосив про завершення своєї кар’єри, і ці дві гонки мали стати останніми для нього у Формулі 1. І треба було нагадати усім, хто тут насправді чемпіон…

Перед стартом

1/19

Гран Прі Японії мав стати першою дією чемпіонської дуелі Алонсо та Шумахера-старшого.

2/19

Зараз цей номер належить наступнику Червоного Барона – сучасному лідеру Ferrari.

3/19

Міхаель готується до гонки

Стартове поле

4/19

Під кінець сезону Ferrari виглядала явно сильнішою за головних суперників Renault, що й підтвердилось у кваліфікації. Феліпе Масса вдруге в кар’єрі взяв поул, а його напарник Міхаель Шумахер посів друге місце. Пілоти французької стайні Фернандо Алонсо й Джанкарло Фізікелла зайняли лише третій ряд – між ними та гонщиками Скудерії опинилась команда Toyota у повному складі. Завдяки такому «прошарку» Шумахер-старший міг почуватися досить безтурботно.

Старт

Старт
5/19

На старті Феліпе Масса зберіг лідерство, а Міхаель Шумахер – другу позицію.

Алонсо відіграє позицію

6/19

В першому повороті Фернандо Алонсо випереджає Ярно Труллі і стає четвертим.

Рокіровка Ferrari

7/19

На початку третього кола Шумахер-старший спокійно проходить Массу та очолює пелотон.

Алонсо виходить у топ-3

8/19

На дев’ятому колі Фернандо атакує Ральфа Шумахера й помиляється, надто широко зайшовши у поворот. Чотири кола потому він повторює спробу й випереджає Ральфа. Тепер іспанець третій.

Феліпе віддає позицію

9/19

Невдовзі Масса завертає до боксів, і Алонсо виходить на друге місце. Тепер на чолі пелотону опинились обидва лідера чемпіонату. За декілька кіл іспанець також робить піт-стоп і повертається попереду бразильця.

Шумахер зберігає лідерство

10/19

Довгий час ситуація на передньому краї залишалась без змін. На 18 колі Міхаель Шумахер зробив перший піт-стоп і повернувся лідером. Після другої хвилі візитів до боксів положення не змінилось – пілот Ferrari вигравав у чинного чемпіона понад 5 секунд.

Катастрофа

Катастрофа
11/19

Біда прийшла, звідки її ніхто не очікував: на 37-му колі супернадійний двигун Ferrari відмовив, і Міхаель зупинився на трасі.