Гран Прі Абу-Дабі: Хемілтон виграв останній поул сезону

Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
24 лист. 2018 р., 14:06

Гонщик Mercedes Льюіс Хемілтон виграв останню кваліфікацію сезону Формули 1, випередивши Валттері Боттаса і Себастьяна Феттеля.

Q1

У першому сегменті кваліфікації першим серед лідерів результатом відзначився Кімі Райкконен, який мало не виїхав з 1.37. Трохи швидше проїхав Себастьян Феттель, який першим перетнув межу 1.37. Льюіс Хемілтон поступився гонщикам Ferrari менш ніж однією десятою, а Валттері Боттас опинився трохи далі, чого, втім, вистачило для четвертої позиції.

У другій половині сегмента своїми колами відповіли гонщики Red Bull. Даніель Ріккардо та Макс Ферстаппен не змогли пробитися до трійки, але натомість посунули Боттаса аж на шосте місце; Феттель же ще пришвидшився і зупинив секундомір на позначці 1.36,775, що стало найкращим часом сегмента.

На останніх хвилинах сегмента Боттас і Хемілтон впритул наблизилися до Феттеля, але обійти його не змогли. Всі вони виїхали з 1.37 і склали першу трійку.

Найбільш неприємним сюрпризом став виступ гонщиків Toro Rosso. Брендон Хартлі та П'єр Гаслі протягом довгого часу перебували у безпечній зоні, але на останніх секундах суперники видали низку поліпшень, внаслідок чого Хартлі та Гаслі відкотилися за межі топ-15 і не пройшли до другого сегмента. Також за його межами залишилися Стоффель Вандорн і обидва пілоти Williams.

Q2

Другий сегмент усі традиційні лідери розпочали не на Hypersoft, а на Ultrasoft, щоб стартувати на цій більш довговічній гумі в гонці. Явно швидшим за всіх у таких умовах став Хемілтон, який проїхав коло за 1.35,693 і на сім десятих випередив Боттаса, не кажучи вже про Райкконена, Феттеля та Ріккардо, які відстали від Хемілтона більш ніж на секунду. Щодо Ферстаппена, то він взагалі програв Льюісу півтори десяті і став лише десятим.

На фінальних хвилинах майже всі лідери “про всяк випадок” повернулися на трасу вже на Hypersoft, а Феттель — знову на Ultrasoft. Зуміли додати лише Ферстаппен і Феттель, які, втім, все одно відстали від Хемілтона на 0,45-0,65 секунди. Таким чином, у групі лідерів лише Ферстаппен стартуватиме на Hypersoft; решта — на Ultrasoft.

Також до фіналу пройшли Шарль Леклер, Ніко Хюлькенберг, Ромен Грожан, які на останніх секундах проїхали гарні кола на Hypersoft, й Естебан Окон, який програв Райкконену, але випередив Ріккардо — австралієць мало не випав із першої десятки.

До фіналу не пройшли Карлос Сайнс, якому лише 0,018 секунди не вистачило до Ріккардо, Маркус Ерікссон, Кевін Магнуссен, Серхіо Перес і Фернандо Алонсо.

Q3

У фіналі кваліфікації першу спробу виграв Хемілтон, незважаючи на перегальмування у восьмому повороті. Він на 0,057 секунди випередив Феттеля, який показав другий час. Далі розташувалися Боттас, Ріккардо, Райкконен і Ферстаппен. Щільність результатів була дуже високою: Ферстаппен, перебуваючи на шостому місці, поступався лідеру менж ніш трьома десятими.

У другій і останній спробі всі лідери, крім Ферстаппена, зуміли додати, і найкращим знову став Хемілтон: 1.34,794. Найближчим його переслідувачем став Боттас, який відстав на 0,162 секунди. Феттель програв ще півтори десяті і став лише третім.

Наступну трійку склали Райкконен, Ріккардо і Ферстаппен, а місця із сьомого по десяте посіли Грожан, Леклер, Окон і Хюлькенберг.