Гран Прі Австрії: Боттас вирвав поул у Хемілтона

Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
30 черв. 2018 р., 14:06

Валттері Боттас виграв кваліфікацію етапу Формули 1 у Шпільберзі, випередивши Льюіса Хемілтона і Себастьяна Феттеля.

Q1

У першому сегменті гонщики Mercedes і Ferrari одразу нагадали, що за поул фактично змагаются лише вони.

Кожен із фаворитів видав по одній серії швидких кіл, і найкращим став Льюіс Хемілтон, який майже на одну десяту випередив Валттері Боттаса.

Третім став Кімі Райкконен, а його напарник Себастьян Феттель — лише п'ятим, несподівано поступившись Максу Ферстаппену.

У другій половині сегмента на четверте місце “про всяк випадок” піднявся Ромен Грожан, який і до цього вже мав хороший результат. Непогано виступив і Кевін Магнуссен, який показав сьомий час.

Хороші результати гонщиків Haas призвели до того, що Даніель Ріккардо посів незвично низьку для себе восьму позицію.

У стані аутсайдерів найприкріше 16-те місце посів Стоффель Вандорн, який на відміну від Фернандо Алонсо не зміг як слід додати і на сім тисячних відстав від рятівної 15-ї позиції.

17-м став Серхіо Перес, який перед вирішальною спробою взагалі посідав останнє місце. Мексиканець відіграв три позиції, але для проходу далі цього, зрозуміло, не вистачило.

Місця з 18-го по 20-те посіли Сергій Сироткін, Брендон Хартлі та Маркус Ерікссон.

Q2

У другому сегменті гонщики Хемілтон і Боттас знову виявилися швидшими за Феттеля і Райкконена; при цьому, що цікаво з огляду на гуму на стартовий відрізок гонки, гонщики Mercedes пілотували на Supersoft, а представники Ferrari — на “швидшому” Ultrasoft.

П'ятим знову став Ферстаппен, а от Ріккардо відстав від напарника на півсекунди і показав лише дев'ятий час. Ріккардо, таким чином, опинився в небезпечному положенні і тому разом із середняками атакував трасу на фінальних хвилинах сегмента. Все склалося для австралійця якнайкраще: Грожану і Магнуссену він все ж таки поступився, але пройшов у фінал із восьмим результатом.

Гонщики Red Bull, до слова, як і представники Mercedes, стартуватимуть на Supersoft у разі “сухої” гонки.

Лідером другого сегмента став Феттель, який на останніх хвилинах і встановив новий орієнтир: 1.03,544.

До фіналу також потрапили обидва гонщики Renault Карлос Сайнс і Ніко Хюлькенберг, які не пустили в топ-10 Естебана Окона, П'єра Гаслі, Шарля Леклера (на нього ще очікує штраф у п'ять позицій на решітці за заміну коробки передач), Алонсо і Ленса Стролла.

Q3

У фіналі кваліфікації першу спробу виграв Боттас, який на півсекунди впередив Райкконена. Хемілтон припустився помилки і більш ніж на півсекунди відстав від напарника, але навіть це дозволило йому посісти проміжну третю позицію. Ще гірше виступив Феттель: він також не зміг уникнути помилки і з секундним відставанням від Боттаса посів сьоме місце, пропустив ще і Грожана, Ферстаппена та Ріккардо.

У вирішальній спробі Боттас ще додав і саме завдяки цьому виборов поул. Хемілтон стрімко пришвидшився, але відстав від напарника на 0,019 секунди і став другим.

На третє місце вибрався Феттель, а четвертим став Райкконен. Гонщики Ferrari мали шанс позмагатися з пілотами Mercedes, але не дуже вдало пройшли останній сектор.

У боротьбі за п'яте місце Ферстаппен випередив Грожана, а Ріккардо так і залишився сьомим. Місця з восьмого по десяте посіли Магнуссен, Сайнс і Хюлькенберг.

Примітка. Судді розглядають блокування Феттелем Сайнса в другому сегменті кваліфікації, тому теоретично німець може втратити позиції на решітці, якщо його визнають винним.