Гран Прі Австрії: Феттель на три соті випередив Хемілтона в третьому тренуванні

Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
30 черв. 2018 р., 11:03

Гонщик Ferrari Себастьян Феттель очолив протокол останньої тренувальної сесії етапу Формули 1 в Шпільберзі.

На початку тренування найактивнішим гонщиком був Кімі Райкконен. Фін на Ultrasoft проїхав кілька швидких кіл поспіль і з результатом 1.04,937 захопив лідерство.

Згодом роботу почали й інші лідери, і лідерство перейшло до Себастьяна Феттеля, який випередив Райкконена на 0,017 секунди. Щоправда, ненадовго: лідери проїхали кілька швидких кіл поспіль, і найшвидшим став Валттері Боттас, який проїхав коло за 1.04,594. Феттель додав, але поступився Боттасу 0,006 секунди і став другим, а на третю сходинку піднявся Льюіс Хемілтон (ще плюс 0,072 секунди), який виштовхав Райкконена з топ-3.

Гонщики Red Bull виїхали на трасу вже ближче до середини сесії і очікувано стали п'ятим (Даніель Ріккардо) і шостим (Макс Ферстаппен). При цьому ані Ріккардо, ані Ферстаппену не вдалося виїхати з 1.05.

В другій половині тренування гонщики додали, і тут, як і на початку сесії, першим відстрілявся Райкконен, який з часом 1.04,470 встановив новий рекорд вікенду. Втім, Феттель і Боттас не забарилися з відповідями і посунули Райкконена на третє місце; Феттель при цьому впритул наблизився до межі 1.04.

А що ж Хемілтон? А Хемілтон додав трохи пізніше, вже в останній чверті сесії, і перевершив усіх, окрім Феттеля, якому поступився 0,029 секунди.

Гонщики Red Bull також пришвидшилися, але не змогли проїхати в темпі Ferrari і Mercedes і залишилися на п'ятій і шостій позиціях; Ферстаппен до того ж не зміг самостійно повернутися в бокси, бо через відмову мотора — що правда, без “спецефектів” - вимушений був зупинити машину на другому секторі за вісім хвилин до завершення сесії.

Найкращим серед решти став Ромен Грожан, який випередив Кевіна Магнуссена, Карлоса Сайнса і Шарля Леклера. Леклер, до речі, через технічні проблеми зупинився на трасі в районі другого повороту на фінальних секундах сесії.

Не обійшлося без технічних проблем і в інших середняків: передні антикрила машин Брендона Хартлі і Стоффеля Вандорна пошкоджували “агресивні” бордюри.

Тренування пройшло за похмурої погоди, тому кваліфікація, початок якої заплановано на 16:00 за київським часом, цілком може стати дощовою.