Гран Прі Франції: Хемілтон вирвав поул у Боттаса, Феттель став третім

23 черв. 2018 р., 15:12

Льюіс Хемілтон показав найкращий час у кваліфікації етапу Формули 1 у Ле-Кастелле, випередивши Валттері Боттаса і Себастьяна Феттеля.

Q1

Кваліфікація на відміну від третього тренування, яке зіпсував дощ, пройшла за сухої погоди. У першому сегменті лідерство доволі швидко захопив Льюіс Хемілтон, лідер п'ятниці, хоча і не відразу покинув бокси. Хемілтон майже на дві десяті випередив свого напарника Валттері Боттаса та Макса Ферстаппена.

Щоправда, довго Хемілтон у лідерах не протримався — через Кімі Райкконена, який проїхав коло за 1.31,567 і виграв у свого суперника 0,022 секунди. У середині сегмента цей результат поліпшив Ферстаппен, але Хемілтон одразу відповів: 1.32,271. Цей результат дозволив Хемілтону очолити Q1.

Ферстаппен, Райкконен і Боттас залишилися на місцях із другого по четверте, а Себастьян Феттель і Даніель Ріккардо були трохи повільнішими і замкнули топ-6.

Що ж стосується боротьби у групі аутсайдерів, то тут головним невдахою став Фернандо Алонсо, який посів прикре 16-те місце і не потрапив у фінал. На останніх хвилинах Алонсо начебто перебував у безпечному становищі, але низка поліпшень від його конкурентів відкинула його назад.

17-м став Брендон Хартлі, а 18-м — Стоффель Вандорн, напарник Алонсо по McLaren. Найповільнішими ж стали гонщики Williams, незважаючи на отримання оновленого мотора Mercedes перед вікендом.

Q2

У другому сегменті гонщики не стали відсиджуватися у боксах, оскільки на деяких ділянках траси почав накрапати дощ, який, втім, скоро припинився. Хемілтон, незважаючи на це, відразу встановив новий орієнтир: 1.30,645; при цьому Льюіс у своїй спробі використав Supersoft, а не Ultrasoft. (Також на Supersoft пілотували Боттас, Ферстаппен і Ріккардо; а от гонщики Ferrari, як і решта пелотону, обрали Ultrasoft — важливий момент, з огляду на гуму на стартовий відрізок гонки.)

Феттель також виїхав із 1.31, але програв Хемілтону більше трьох десятих. Наступну пару склали Райкконен і Боттас, а трохи далі від них розташувалися Ріккардо і Ферстаппен, які програли Хемілтону майже секунду.

Після цього на трасі запанувало невеличке затишшя — повернулися на трасу гонщики вже на останніх хвилинах сегмента. Хемілтон і Боттас вирішили цього разу виїхати на Ultrasoft, але не стали покращувати свої результати. Феттель додав, проте не зміг побити час Хемілтона і залишився другим. Райкконен залишився третім, а Ферстаппен випередив Боттаса — вони стали четвертим і п'ятим відповідно.

Непогано виступили гонщики Haas Ромен Грожан і Кевін Магнуссен, які посунули Ріккардо аж на восьме місце. Також до фіналу пройшли Карлос Сайнс і Шарль Леклер — монегаск зробив це вперше в кар'єрі.

За межами топ-10 опинилися обидва гонщики Force India, Ніко Хюлькенберг, П'єр Гаслі і Маркус Ерікссон.

Q3

У фіналі кваліфікації першу спробу виграв Хемілтон, який майже на одну десяту випередив Боттаса. Той, у свою чергу, проїхав на десяту швидше за Феттеля, який, втім, зумів відірватися від Ферстаппена і Ріккардо, не кажучи вже про Райкконена, що показав шостий результат.

За 8 хвилин до закінчення сесії в аварію потрапив Грожан, через що сегмент довелося призупинити. За кілька хвилин сесію поновили, і в гонщиків ще залишався час, щоб покращити результати.

У вирішальній спробі змогли пришвидшитися лише гонщики Mercedes. Боттас на якусь мить перехопив першу позицію, але Хемілтон одразу відповів: 1.30,029 — і поул. Далі — без змін: Феттель, Ферстаппен, Ріккардо, Райкконен.

Місця із сьомого по десяте посіли Сайнс, Леклер, Магнуссен і Грожан — француз, зрозуміло, не показав результату в Q3.