Гран Прі Німеччини: Феттель виборов поул, Хемілтон 14-й

Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
21 лип. 2018 р., 14:14

Себастьян Феттель виграв кваліфікацію етапу Формули 1 у Хоккенхаймі, а Льюіс Хемілтон через відмову коробки передач взяв участь лише у першому сегменті.

Q1

Фаворити не відразу вирушили на трасу в першому сегменті, а коли це сталося, з'ясувалося, що краще до кваліфікації підготувалися гонщики Ferrari. Лідерство з результатом 1.12,765 захопив Себастьян Феттель, а Кімі Райкконен відстав від нього лише на 0,029 секунди. Пілоти Mercedes трохи відстали: Льюіс Хемілтон поступився лідеру чвертю секунди, а Валттері Боттас — вдвічі більше.

Гонщики Ferrari не збавляли обертів, і перша сходинка у підсумку відійшла до Райкконена: 1.12,505. Феттель поступився напарнику 0,033 секунди.

На третє місце піднявся Боттас, а Хемілтон закінчив сегмент лише п'ятим. Ба більше, наприкінці сегмента британець через відмову коробки передач зупинився на трасі і, як наслідок, змушений був пропустити другий сегмент, не кажучи вже про фінал.

Гарними результатами у сегменті відзначилися, зокрема, Ромен Грожан і Кевін Магнуссен (обидва — Haas), які стали четвертим і сьомим відповідно. А от гонщики Red Bull Макс Ферстаппен і Даніель Ріккардо задовольнилися місцями в кінці топ-10.

Найприкріше 16-те місце посів Естебан Окон, якого разом з П'єром Гаслі, Брендоном Хартлі, Ленсом Строллом і Стоффелем Вандорном (бельгієць скаржився на роботу коробки передач) накрила хвиля поліпшень від суперників у вирішальні секунди сегмента.

Q2

У другому сегменті ініціатива перейшла до Mercedes. Боттас не став вагатися і відразу встановив орієнтир 1.12,152, з яким випередив Райкконена і Феттеля на 2 і 3,5 десяті відповідно; при цьому всі вони використали Ultrasoft, на якому і стартують у разі “сухої” гонки.

В середині сегмента в аварію потрапив Маркус Ерікссон, через яку дирекція трохи згодом призупинила сесію. Машину Ерікссон не розбив, але так засмітив трасу гравієм на останньому секторі, що треба було вжити відповідних заходів.

Після поновлення сесії у гонщиків залишалося сім хвилин, щоб показати результат. На той момент із 1.13 крім фаворитів зуміли виїхати Магнуссен, Грожан і Ніко Хюлькенберг. Обійшлося без явних сюрпризів, хоча Ферстаппен, який у першій половині сегмента проїхав на Soft, перейшов на Ultrasoft і застрибнув на другу сходинку.

Магнуссен, Грожан і Хюлькенберг зберегли свої позиції і впевнено пройшли у фінал; також до топ-10 потрапили Шарль Леклер, Карлос Сайнс і Серхіо Перес.

Невдахами сегмента стали Фернандо Алонсо, Сергій Сироткін і Ерікссон, в яких, з огляду на результати, було не так вже багато шансів пройти далі, бо Алонсо, наприклад, більш ніж на півсекунди відстав від десятого місця.

14-м став Хемілтон, який, як уже було сказано, змушений був припинити боротьбу у кваліфікації через проблеми з коробкою передач, а 15-м — Ріккардо (без часу), якому з огляду на штраф за заміну компонентів мотора не було сенсу гнатися за результатом.

Q3

У фіналі кваліфікації першу спробу виграв Феттель, який на 0,170 секунди випередив Боттаса. Третій час показав Райкконен, а четвертий, із доволі великим відставанням, - Ферстаппен, який, втім, легко випередив Грожана, Хюлькенберга і Магнуссена.

В другій і останній спробі Боттас додав і на якийсь час захопив першу сходинку, але Феттель одразу відповів — 1.11,212 — і виборов поул. Райкконен також додав, але залишився третім, попереду Ферстаппена, Магнуссена і Грожана.

Місця з сьомого по десяте посіли Хюлькенберг, Сайнс, Леклер і Перес.