Гран Прі Росії: Боттас “вкрав” поул у Хемілтона, Mercedes знищила Ferrari

Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
29 вер. 2018 р., 13:06

Гонщик Mercedes Валттері Боттас виграв кваліфікацію етапу Формули 1 у Сочі, випередивши Льюіса Хемілтона і Себастьяна Феттеля.

Q1

На початку першого сегмента кваліфікації лідерство захопили Себастьян Феттель і Кімі Райкконен, але Валттері Боттас доволі швидко довів перевагу Mercedes над Ferrari і з результатом 1.33,170 очолив протокол, випередивши Райкконена на дві десяті секунди, а Феттеля — на три.

Льюіс Хемілтон не відразу зміг показати хороший час, а от із другої спроби перехопив лідерство у Боттаса: 1.32,825. Боттас пришвидшився, але з відставанням у 0,139 секунди залишився другим.

На останніх хвилинах сегмента залікові кола проїхали Макс Ферстаппен і Даніель Ріккардо, які стали третім і четвертим відповідно і посунули Райкконена і Феттеля в середину першої десятки. Остаточно ж усіх “вбив” Хемілтон, який відзначився часом 1.32,410 і на півсекунди відірвався від Боттаса, свого найближчого переслідувача.

У боротьбі за потрапляння в топ-15 обійшлося без сюрпризів. Прикру 16-ту позицію посів Брендон Хартлі, який випередив гонщиків McLaren і Williams, чиї машини протягом усього вікенду не демонструють прийнятної швидкості. Сергій Сироткін, до речі, припустився розвороту на останнії секундах сегмента, через що не піднявся з 18-го місця.

Q2

Другий сегмент лідери, тобто Mercedes і Ferrari, розпочали на Ultrasoft, щоб стартувати на цій гумі в гонці. У цьому режимі Хемілтон також став найшвидшим — із часом 1.32,595. За ним розташувалися Боттас, Феттель і Райкконен — гонщики Ferrari знову відстали від лідера майже на півсекунди.

На фінальних хвилинах лідери виїхали на трасу на Hypersoft, але час ніхто не поліпшив. Як мінімум Хемілтон зробив би це, якби не скинув швидкість на останньому секторі.

Місця з п'ятого по десяте посіли Шарль Леклер, Ромен Грожан, Естебан Окон, Кевін Магнуссен, Серхіо Перес і Маркус Ерікссон.

Цікаво, що боротьби за потрапляння у фінал фактично не вийшло, тому що відразу п'ятеро гонщиків вирішили не виїжджати з боксів. Макс Ферстаппен, Даніель Ріккардо і П'єр Гаслі відмовилися від спроб з огляду на штрафи на стартовій решітці, а Карлос Сайнс і Ніко Хюлькенберг не побачили сенсу в тому, щоб потрапити в першу десятку — і позбутися можливості обирати гуму на стартовий відрізок.

Q3

У фіналі кваліфікації першу спробу виграв Боттас — 1.31,528 — який на чотири тисячні випередив Хемілтона. Третім із великим відставанням від лідера — 0,639 секунди — став Феттель, який, втім, випередив Райкконена.

У вирішальній спробі Боттас ще додав і остаточно затвердився на поулі. Хемілтон після помилки в сьомому повороті не зміг покращитися і залишився другим. Феттель додав, але не зміг піднятися вище третьої позиції. Четвертим залишився Райкконен.

Найкращим серед решти став Магнуссен, який посів п'яте місце. Далі розташувалися Окон, Леклер, Перес, Грожан і Ерікссон.

Нагадаємо, що відразу п'ятеро гонщиків оштрафовані втратою позицій на стартовій решітці за заміну компонентів мотора: Фернандо Алонсо, Ріккардо, Ферстаппен, Гаслі і Хартлі.