25 років тому Найджел Менселл став чемпіоном світу Формули 1

16 серпня 1992 року Найджел Менселл достроково став чемпіоном світу після фінішу другим на Гран Прі Угорщини. Згадаємо той сезон у світлинах.

1991

1991
1/20

У 1991 році Найджел Менселл утретє став віце-чемпіоном (після 1986 і 1987 років) і програв титул Айртону Сенні. У 38 років він вже почав сумніватися, чи спроможний завоювати чемпіонську корону.

Інновації Williams

2/20

У новому сезоні Williams FW14B домінував у пелотоні, завдяки своїй активній підвісці.

Гран Прі Південної Африки

3/20

Найджел задав темп у Південній Африці, коли легко здобув Великий шолом (поул, перемога, найшвидше коло у гонці і лідирування від старту до фінішу). А команда, завдяки Ріккардо Патрезе, здобула переможний дубль.

Гран Прі Мексики

4/20

На Автодромі імені братів Родрігесів виборов поул у напарника і випередив його лише на 0,016 секунди. Ще раз він бездоганно провів гонку, а Williams здобула дубль.

Гран прі Бразилії

5/20

Цього разу британець виграв кваліфікацію із 1,2-секундною перевагою. Гонку на старті очолив Патрезе, але на піт-стопах ініціативу перехопив Менселл. На фініші він привіз напарнику 30 секунд, а Williams здобула третій переможний дубль поспіль. Команда вже мала 48 очок проти 11 у Benetton, яка перебувала на другому місці у Кубку конструкторів.

Гран Прі Іспанії

6/20

Четвертий поул поспіль Менселла із секундною перевагою над Міхаелем Шумахером. Ще один Великий шолом вусача із 24-секундною перевагою над німцем на фініші.

Гран Прі Сан-Маріно

7/20

Перший ряд Williams на старті. Знову секундна перевага Найджела над напарником у кваліфікації і десятисекундна у гонці. Менселл очолив чемпіонат із 50-ма очками із 50-ти можливих.

Гран Прі Монако

8/20

Шостий поспіль поул у сезоні, але на старті Айртон Сенна випередив Патрезе і опинився позаду Найджела. Британець залишався лідером до 70-го кола, коли заїхав на незапланований піт через погано закріплене колесо. Повернувся він позаду Айртона, але так нічого не зміг зробити із бразильцем.

Гран Прі Канади

9/20

Розгром Williams! Сенна стартував з поулу. Менселл стартував другим, але на 15-му колі помилився у атаці на лідера гонки, вилетів і не повернувся на трасу. У Патрезе виникли проблеми із коробкою перемикання швидкостей одразу після сходу Сенни через проблеми з електрикою. А гонку виграв Герхард Бергер, який випередив Міхаеля Шумахера та Жана Алезі!

Гран Прі Франції

10/20

Менселл знову опинився на поулі, а поруч із ним стартував Патрезе. Гонку зупинили після 18-ти кіл через сильну зливу, а після рестарту Найджел узяв на себе ініціативу і виграв перегони із 46-секундною перевагою.

Гран Прі Великої Британії

11/20

12 липня Найджел почував себе ледь не королем Сільверстоуну. Двосекундна перевага у кваліфікації і третій Великий шолом у сезоні!

Гран Прі Німеччини

12/20

Чергова перемога Найджела з поулу, хоча Сенна не дуже сильно від нього і відстав. За 6 гонок до фінішу перевага британця над напарником сягнула 46-ти очок.

Гран Прі Угорщини

13/20

У Будапешті для успіху вистачило б заробити на чотири очки більше, ніж напарнику. Але саме італієць здобув поул, а Найджел стартував четвертим позаду двох McLaren. На старті Менселл випередив Бергера. Патрезе і Сенна зберегли позиції, але на 39-му колі на боліді Ріккардо згорів мотор!

14/20

Найджел фінішував другим. У чемпіонаті за 5 гонок до завершення у нього було 92 очки проти 40-а у Патрезе - він чемпіон світу!

Гран Прі Бельгії

15/20

Чергове домінування Williams у кваліфікації - більш ніж двосекундна перевага Менселла. Гонку прикрасив дощ, який призвів до сенсаційної перемоги Шумахера. А позаду німця фінішували Найджелл і Ріккардо.

Гран Прі Італії

16/20

Після старту з поулу Менселл упевнено лідирував, але на 20-му колі пропустив напарника, аби той забезпечив собі титул віце-чемпіона. Зрештою, британець зійшов із технічних причин, а Патрезе фінішував лише п'ятим через проблеми з гідравлікою. Тріумфував Сенна.

Гран Прі Португалії

17/20

Черговий дубль Williams у кваліфікації. Менселл провів усю гонку на чолі пелотону і переміг в Ешторілі - удев'яте за сезон.

Гран Прі Японії

18/20

Поул Менселла, лідирування до 36-го кола, пропуск Патрезе у лідери, проблеми з мотором і схід. А Патрезе виграв уперше за сезон, ушосте і востаннє в кар'єрі.

Гран прі Австралії

19/20

Найджел Менселл завершив похід за титулом із 14-ма поулами у 16-ти етапах чемпіонату. Цей рекорд протримався до 2011 року, коли Себастьян Феттель здобув 15 поулів у 19-ти Гран Прі. Того вікенду британець боровся за перемогу із Сенною, але після зіткнення обидва зійшли. Патрезе очолив перегони, але технічні проблеми примусили його поступитися першим місцем Бергеру.

Успішна кар'єра

20/20

Найджел Менселл у Формулі 1: 32 поули, 31 перемога, 30 найшвидших кіл у гонці, 59 подіумів і титул чемпіона світу!