Алонсо: Я радий, що Хемілтон зрівняється з Фанхіо

Автор: Метт Бір
Співавтор: Джонатан Нобл
Переклав: Роман Галімон
19 жовт. 2018 р., 13:00

Фернандо Алонсо задоволений тим, що його колишній напарник Льюіс Хемілтон може стати першим із теперішнього покоління гонщиків, який зрівняється за кількістю титулів у Формулі 1 з Хуаном Мануелем Фанхіо.

Якщо Хемілтон випередить свого суперника за титул Себастьяна Феттеля на вісім очок на Гран Прі США цими вихідними, він зрівняється з Фанхіо за кількістю титулів (п’ять) – і лише рекорд Міхаеля Шумахера з семи титулів залишиться попереду.

Алонсо сказав, що він вважає Хемілтона одним із п'яти найкращих гонщиків в історії Ф1.

«Напевно, Міхаель, Фанхіо, [Айртон] Сенна, [Ален] Прост та Льюіс. Мабуть, це будуть п'ять найкращих», - сказав Алонсо, коли його попросили зробити свій вибір.

«Важко порівняти різні часи та різні способи здобуття цих титулів.

Льюїс виграв п'ять і тепер він такий же, як і Фанхіо, а це велике досягнення.

Якщо б це й міг зробити хтось із нашого покоління, я радий, що це Льюїс, оскільки він демонстрував талант і відданість, коли машина панувала і виграла чемпіонати, а коли болід не був достатньо гарним, щоб виграти чемпіонати, він змусив діяти обставини, щоб показати свій талант. Це важко побачити в наші дні».

Хемілтон та Алонсо боролися за титул 2007 року, коли вони були партнерами у команді McLaren, через рік після того як Алонсо перейшов із Renault, де став дворазовим чемпіоном Ф1, а Хемілтон був новачком із GP2.

У драматичному сезоні обидва гонщики програли Кімі Райкконену з Ferrari.

Алонсо не зміг додати до своїх титулів жодного, а Хемілтон виграв титул із другої спроби, перш ніж перейти до Mercedes.

Відповідаючи на запитання, чи міг він уявити собі ще у 2007 році, що Хемілтон здобуде п'ять титулів, Алонсо відповів: «Напевно, у той час було важко уявити, що майбутнє може принести Льюісу та будь-кому з хлопців на стартовій решітці.

Але, безумовно, він показував талант із першого дня.

Боротьба за титул у своєму дебютному році, а потім титул у 2008 році - ймовірно, тоді ми всі погодилися, що п'ять чи сім титулів будуть можливими.

Потім був невеликий спад через нестачу гарного боліда протягом декількох років.

При переході до Mercedes, ми всі думали, що це не буде позитивним, оскільки Mercedes мала проблеми у 2013 році, але хтось втрачає, а хтось виграє.

Я щасливий за нього, бо він показав талант із першого дня, він зміг вигравати гонки, де машина могла перемагати. Це вражає».