20 років тому: остання перемога Бергера

На Гран Прі Німеччини 1997 року Герхард Бергер здобув останню перемогу в своїй кар’єрі у Формулі 1.

Герхард Бергер для покоління вболівальників Ф1 1980-90-х років був таким самим гонщиком, як Девід Култхард для більш молодих фанатів. Він багато років виступав за такі топ-команди, як Ferrari, McLaren і Benetton, але нагода стояти на найвищій сходинці подіуму випадала йому нечасто.

Останню, десяту, перемогу у Формулі 1 Бергер здобув на схилі своєї кар’єри, коли вже прийняв рішення про припинення виступів у королівському класі.

Benetton, за яку виступав автрієць у 1997 році, була не в найкращій формі, до того ж Герхард пропустив три попередніх етапи через кілька операцій на гайморових пазухах, а за два тижні до етапу в Хоккенхаймі у нього загинув батько.

Додайте до цього й те, що преса вже сватала на його місце перспективного Алекса Вурца, котрий чудово заміняв Герхарда, поки той лікувався – і тоді стане зрозуміло, у якому стані австрієць приїхав до Хоккенхайму.

Та у Німеччині найстаріший на той момент гонщик Ф1, якому за місяць мало виповнитися 38 років, вразив усіх. Спочатку він несподівано здобув поул, а наступного дня упевнено виграв, хоча йому і довелось позмагатися із занадто прутким Джанкарло Фзікеллою.

Ця перемога стала останньою не тільки для Герхарда, але й для команди Benetton, яка припинила своє існування чотири роки потому. Цікаво, що першу перемогу для цієї стайні (і для себе) також здобув Бергер – за 11 років до того.