Ці конструктори виграли етап Формули 1 із першої спроби

41 рік тому, 9 січня, Wolf виграла свою першу гонку у Формулі 1, Гран Прі Аргентини-1977. З приводу цього ми вирішили згадати усіх п'ятьох конструкторів, яким вдалося одразу виграти етап чемпіонату світу.

1950: Alfa Romeo - перша з перших

1/14

Звісно, легше за все здобути перемогу в першій гонці, коли перегони перші для всіх. Такою стала Alfa Romeo, яка виграла перший Гран Прі в історії чемпіонату світу у 1950 році.

2/14

Першим переможцем став Ніно Фаріна (перший володар поулу, перше найшвидше коло у гонці і перший чемпіон світу). Він подолав дистанцію 70 кіл за 2 години 13 хвилин, на три секунди випередив напарника Луїджі Фаджіолі. Третім, у 52 секундах позаду, на Alfa фінішував Парнелл.

3/14

Ця перемога на рівні із перемогами у Швейцарії та Італії допомогла йому випередити Хуана-Мануеля Фанхіо і стати першим чемпіоном світу. Того сезону лише одна гонка не підкорилась Alfa, адже Джонні Мауро на Alfa Romeo 8C-308 навіть не подолав кваліфікацію, - це Інді-500.

1950: Kurtis Kraft - Інді як виняток

4/14

Як відомо, аби надати статусу чемпіонату світу, FIA до 1960 року додавала до календаря Інді-500. Ця гонка проводилась поза межами регламенту машин класу Формула 1. Тому там майже не брали участі команди із європейських перегонів. А Kurtis Kraft як виробник хоч і брав участь в Інді-500 далеко не вперше, але із точки зору статистики став переможцем першої для себе гонки в рамках чемпіонату світу серед пілотів.

5/14

Автором успіху став пілот команди Wynn's Friction Джонні Парсонс. Американець завершив чемпіонат світу на шостому місці, незважаючи на свою єдину участь у гонці, яка навіть не мала статус Гран Прі.

1954: Mercedes - зірка засяяла одразу

6/14

Незважаючи на численні довоєнні перемоги, Срібні стріли повернулись у Гран Прі лише у 1954 році під керівництвом Альфреда Нойбауера. З першої спроби Mercedes W196 приніс перемогу.

7/14

Перегони в їхньому виконанні не були забуті, навіть незважаючи на появу у чемпіонаті посеред сезону на Гран Прі Франції 1954 року. Хуан-Мануель Фанхіо та Карл Клінг здобули для команди перший переможний дубль.

8/14

Щоправда, ця перемога не стала першою у сезоні для Фанхіо. Аргентинець розпочав сезон із Maserati, з якою виграв вдома та у Бельгії. Він виграв ще три гонки і став дворазовим чемпіоном світу.

1977: Wolf - вау-ефект

9/14

Після двох років співпраці із Френком Вільямсом канадський бізнесмен Вальтер Вольф вирішив збудувати власний болід для сезону 1977 року. Він довірив розробку Гарві Постлтвейту, а гонщиком став Джоді Шектер.

10/14

І Джоді одразу на Гран Прі Аргентини здобув перемогу. Він випередив Brabham Карлоса Пасе на 43 секунди. Ця перемога стала однією із трьох у сезоні а також одним із дев'яти подіумів того року.

11/14

Усі ці результати допомогли Шектеру стати віце-чемпіоном світу, але не допомогли у боротьбі за титул із Нікі Лаудою та Ferrari. Навіть зважаючи на лише один болід Wolf у пелотоні, команда змогла завершити сезон четвертою у Кубку конструкторів і лише на 7 очок відстала від Lotus.

2009: Brawn - постріл століття

12/14

Після припинення участі Honda у Формулі 1, один з її керівників Росс Браун викупив команду за символічний один долар, домовився із Mercedes за постачання двигунів і зберіг склад пілотів. На зимових тестах від команди, яка ледь вижила, ніхто нічого не очкував, але BGP 001 виявився на диво швидким.

13/14

І не дарма. Honda витратила чимало ресурсів на цей болід, який завдяки вдалому аеропакету та німецькому двигуну виявився грізною зброєю. На Гран Прі Австралії 2009 року команда практично не мала конкурентів.

14/14

Після того успіху було ще сім виграних перегонів, що дозволило Дженсону Баттону та Brawn GP виграти чемпіонський титул та Кубок конструкторів до поглинання Mercedes у 2010 році. Як це не дивно, але Brawn - єдина стайня яка виграла 100 % чемпіонатів, в яких брала участь, нехай він і був лише один.

Гонщики Дженсон Баттон , Джоді Шектер , Джонні Парсонс , Хуан Мануель Фанхіо , Джузеппе Фаріна