День в історії: перемога в подарунок на день народження

11 черв. 2019 р., 18:31

Хто з гонщиків Ф1 не хотів би піднятися на найвищу сходинку подіуму на свій день народження? А коли ця перемога стає найпершою, то цей день, мабуть запам’ятовується на все життя. Для Жана Алезі перемога на Гран Прі Канади в день його 31-річчя взагалі стала єдиною в кар’єрі.

Гран Прі Канади 1995 року видався невдалим для фаворитів чемпіонату — Міхаеля Шумахера з Benetton і пілотів Williams Деймона Хілла та Девіда Култхарда.

Німець хоча й домінував у кваліфікації — його поул став ювілейним 100-м для двигунів Renault — і в гонці, проте через проблеми з коробкою передач був змушений зробити додатковий піт-стоп і відкотився на п’яте місце, втративши перемогу за десять кіл до фінішу.

Култхарду з Хіллом пощастило ще менше — перший розвернувся на другому колі, а другого зупинила також коробка передач.

Усунення фаворитів вивело на перше місце Жана Алезі, який нарешті здобув перемогу у Формулі 1 у своїй 91-й гонці та ще й на 31-й день народження. Враховуючи, що Жан перебував за кермом Ferrari з номером 27, з яким колись ганявся місцевий кумир Жиль Вільньов, та ще й події відбувалися на трасі імені знаменитого канадця, натовп глядачів зшаленів і вболівальники почали вибігати на трасу, ще коли не всі гонщики дісталися фінішу.

Пілот Tyrrell Міка Сало, наприклад, зупинився, аби уникнути аварії, і в підсумку втратив сьоме місце, яке відійшло Луці Бадоеру з Minardi.

Що стосується Алезі, то він став першим на той час чемпіоном Формули 3000, який виграв Гран Прі (вже наступного року це досягнення повторив Олів’є Паніс, а ще за п’ять років — Хуан Пабло Монтойя).

Компанію французу на подіумі склали обидва пілоти Jordan Рубенс Баррікелло й Едді Ірвайн, для який ці результати також стали найкращими в кар’єрі на той час.

Renault святкує 100-й поул своїх двигунів у Ф1, завдяки Міхаелю Шумахеру й Benetton

1/29

Міхаель Шумахер (Benetton B195 Renault) лідирує на старті

2/29

Старт: лідирує Міхаель Шумахер, Benetton B195 Renault

3/29

Зіткнення Міки Хаккінена (McLaren MP4/10B Mercedes) з Джонні Хербертом (Benetton B195 Renault) на старті

4/29

Деймон Хілл, Williams FW17 Renault

5/29

Едді Ірвайн (Jordan 195 Peugeot) попереду Хайнца-Харальда Френтцена (Sauber C14 Ford)