День в історії: смерть і чемпіонство йдуть поряд

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
1 лист. 2018 р., 19:15

Перше листопада був як сумним днем в історії автоспорту, так і визначним — двоє гонщиків пішли з життя, двоє — стали чемпіонами. Причому дві з цих подій сталися в один день.

1962 — загибель Рікардо Родрігеса

У 1962 році Мексика вперше приймала Гран Прі Ф1 — хоча й неофіційно (до календаря чемпіонату світу мексиканський етап потрапить наступного року). Місцевий улюбленець Рікардо Родрігес був сповнений бажання виграти на очах своїх вболівальників.

20-річний пілот Ferrari, що вже мав на своєму рахунку перемогу, лідирував у першій вільній практиці, коли раптом його час перевищили. Мексиканець стрімголов виїхав з боксів, щоб повернути собі перший рядок протоколу, але натомість вилетів з траси у 180-градусному повороті Peraltada й загинув на місці.

Рікардо Родрігес, Ferrari

Ferrari 250 TR59 Рікардо Родрігеса й Андре Пілетте попереду Aston Martin DBR Джима Кларка і Роя Сальвадорі

Педро та Рікардо Родрігеси з менеджером Ferrari Еудженіо Драгоні, Ле-Ман

1998 — перший титул Ф1 Міки Хаккінена

Рівно 20 років тому Міка Хаккінен здобув свій перший титул. Останній Гран Прі того сезону проходив у Сузуці, і поул здобув суперник пілота McLaren — Міхаель Шумахер на Ferrari.

Німцю, щоб стати чемпіоном, треба було фінішувати у топ-2 попереду Хаккінена, але його болід заглух на стартовій решітці, і Міхаель почав гонку з хвоста пелотону.

За 20 божевільних кіл Шумахер продерся крізь весь пелотон на третє місце — попереду залишалися лише його напарник по Ferrari Едді Ірвайн та Хаккінен, який лідирував.

Невідомо, як би розвивалися події далі, але за 20 кіл до фінішу Міхаель отримав прокол і зійшов із дистанції. Міка виграв гонку з перевагою у 6,5 секунд над Ірвайном і здобув титул — перший для себе і перший для McLaren після чемпіонства Айртона Сенни 1991 року.

9/11

Президент Ferrari Лука ді Монтедземоло вітає Норберта Хауга (Mercedes)

10/11

Святкування у боксах McLaren

11/11

1999 — загибель Грега Мура, Хуан-Пабло Монтойя — чемпіон CART

Останній етап чемпіонату CART 1999 року проходив у Фонтані й мав вирішити долю чемпіонського титулу, на який претендували Даріо Франкітті й яскравий новачок серії Хуан-Пабло Монтойя.

Але вже на початку гонки сталася сумна подія — на дев’ятому колі талановитий гонщик Грег Мур вилетів у другому повороті й загинув від отриманих травм. Наступного року 24-річний юнак мав перейти до зіркової стайні Penske і перед ним відкривалися чудові перспективи, яким не судилося збутися.

Щодо претендентів на титул, то вони не потрапили навіть на подіум — Монтойя фінішував четвертим, а Франкітті — десятим. У підсумку у них виявилось однакова кількість очок — 212, але завдяки більшої кількості перемог чемпіоном став саме колумбієць.