День в історії: доля трьох титулів Ф1

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
21 жовт. 2018 р., 17:31

21 жовтня в різні роки було вирішено долю трьох титулів Ф1 за участі пілотів McLaren, хоча й з перемінним успіхом: у 1984-му Нікі Лауда став триразовим чемпіоном, у 1990-му Айртон Сенна став дворазовим чемпіоном, а у 2007-му Кімі Райкконен вихопив чемпіонство у Льюіса Хемілтона й Фернандо Алонсо.

Фінальний етап сезону-1984 проходив в Ешторілі. Того року у Формулі 1 домінували пілоти McLaren Ален Прост і Нікі Лауда. Француз, який до того два роки поспіль програвав боротьбу за титул у складі Renault, мав більше перемог, але досвідчений австрієць лідирував за очками.

Щоб вибороти перший для себе титул, Просту слід було набрати на 3,5 очка більше за напарника. І попервах здавалося, що в нього гарні шанси на це: Ален кваліфікувався другим, позаду Нельсона Піке з Brabham, тоді як Лауда показав у кваліфікації лише 11-й час.

Старт: Кеке Росберг (Williams) захопив лідерство

2/14

Старт виграв Кеке Росберг з Williams, проте на дев’ятому колі в лідери вийшов Прост, який упевнено довів справу до перемогу.

Ален Прост, McLaren MP4/2 TAG Porsche

3/14

Французу залишалося сподіватися, що Лауда не фінішує вище третього місця… Але австрієць один за одним обганяв суперників і невдовзі видерся на третю позицію. Другим їхав Найджел Менселл, проте за 17 кіл до фінішу на його Lotus відмовили гальма, і британець зійшов з дистанції.

Подіум: переможець Ален Прост (McLaren), другий призер Нікі Лауда (McLaren), третій призер Айртон Сенна (Toleman)

4/14

Це дозволило Лауді піднятися на позицію вище й здобути третій чемпіонський титул з перевагою над Простом лише у пів очка – це стало найменшим відривом у загальному заліку за всю історію Формули 1. Третім фінішував Айртон Сенна, який проводив останню гонку за Toleman.

Айртон Сенна, McLaren MP4/5B Honda

5/14

У 1990-му Сузука втретє поспіль вирішила долю боротьби за титул між Айртоном Сенною й Аленом Простом. Але цього разу вони виступали в різних командах – француз залишив McLaren і перейшов до Ferrari. На відміну від подій річної давнини, тепер вже Алену вкрай потрібно було вигравати, щоб зберегти шанси здобути титул у фінальній гонці.

Зіткнення Алена Проста (Ferrari) й Айртона Сенна (McLaren) у першому повороті

6/14

Сенна виборов поул, але невдало стартував із брудної сторони невдало, дозволивши Просту вийти вперед. Проте, вже в першому повороті Айртон наздогнав Алена й пірнув всередину першого повороту, наскочивши на Ferrari суперника. Обидві машини вилетіли з траси, що було на руку бразильцеві, який достроково здобув другий титул.

Нельсон Піке, Benetton B190 Ford

7/14

Завдяки сходу лідерів чемпіонату, Нельсон Піке й Роберто Морено принесли переможний дубль для Benetton, який став першим в історії цієї команди – другий і останній здобудуть Міхаель Шумахер і Джонні Херберт у 1995 році.

Подіум: переможець Нельсон Піке (Benetton), другий призер Роберто Морено (Benetton), третій призер Агурі Сузукі (Larrousse)

8/14

Третім, на радість місцевим вболівальникам, фінішував Агурі Сузукі на Lola, що стало визначною подією одразу з кількох причин.

Агурі Сузукі, Larrousse Lola LC90 Lamborghini

9/14

Цей подіум став першим, здобутим японським гонщиком в історії Ф1, першим і останнім для команди Larrousse, двигунів Lamborghini й самого Сузукі.

Претенденти на чемпіонський титул: Кімі Райкконен, Фернандо Алонсо та Льюіс Хемілтон

10/14

Захопливий сезон Формули 1 2007 року завершився тристороннім поєдинком за чемпіонський титул на фінальному етапі в Бразилії. Пілоти McLaren Льюіс Хемілтон і Фернандо Алонсо мали відповідно 7 і 4 очок переваги над Кімі Райкконеном з Ferrari.

Льюіс Хемілтон, McLaren Mercedes MP4-22, за межами траси

11/14

Проте Хемілтон, який стартував другим, на першому ж колі відкотився на восьме місце, а потім втратив час через проблеми з коробкою передач і дістався фінішу лише сьомим.

Фернандо Алонсо, McLaren Mercedes

12/14

Алонсо не зміг відповідати темпу пілотів Ferrari й закінчив гонку третім.

Kімі Райкконен перемагає і стає чемпіоном світу

13/14

…тоді як лідер Феліпе Масса пропустив Райкконена і дозволив тому виграти гонку й вихопити чемпіонський титул з перевагою в одне очко над гонщиками McLaren.