День в історії: другий титул Ф1 Нельсона Піке

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
15 жовт. 2018 р., 19:06

15 жовтня 1983 року Нельсон Піке повернув собі чемпіонське звання Ф1, яке він вперше здобув за два роки до того. Цей титул став останнім для команди Brabham.

На останній етап сезону в Південній Африці головні претенденти на титул – Ален Прост із Renault і Нельсон Піке із Brabham приїхали з різницею у два очки – 57 у француза проти 55 у бразильця.

2/4

Піке стартував другим й одразу захопив лідерство в гонці, тоді як позаду опинився його напарник Ріккардо Патрезе.

Пілоти Brabham упевнено лідирували, і все йшло до того, що Піке здобуде перемогу та другий чемпіонський титул. Але його супротивник невдовзі полегшив цю задачу – на 35 колі на боліді Проста відмовив турбонагнітач, і той вибув із боротьби.

Подіум: третій призер і новий чемпіон Нельсон Піке, Brabham BMW

3/4

За таких умов Піке не обов’язково було перемагати, і бразилець дозволив себе випередити спочатку Патрезе, а потім і пілоту Alfa Romeo Андреа де Чезарісу.

Піке фінішував третім і здобув другий чемпіонський титул – за два роки після першого. Перемога в чемпіонаті стала четвертою й останньою для Brabham – з цього моменту команда Берні Екклстоуна почала повільний дрейф у хвіст пелотону.

Подіум: переможець Ріккардо Патрезе (Brabham BMW), другий призер Андреа де Чезаріс (Alfa Romeo), третій призер Нельсон Піке (Brabham BMW)

4/4

Перемога італійця стала для нього другою у Формулі 1, і наступної Ріккардо доведеться чекати довгих сім років – до Гран Прі Сан-Маріно 1990 року. Друге місце де Чезаріса стало найкращим його результатом у Ф1, попри те, що на Андреа чекали попереду аж 11 сезонів.

Ферстаппен: Кваліфікація Ф1 ризикує перетворитися на практику