Гран Прі Італії: Хемілтон виграв гонку та очолив чемпіонат

3 вер. 2017 р., 13:21

Льюіс Хемілтон та Валттері Боттас принесли дубль команді Mercedes, а Себастьян Феттель фінішував третім та пропустив уперед британця в особистому заліку.

Старт
Старт
Феліпе Масса, Williams FW40
Старт
Старт
Валттері Боттас, Mercedes AMG F1 W08, випереджає Кімі Райкконена, Ferrari SF70H, у Parabolica
Фернандо Алонсо, McLaren MCL32, Ромен Грожан, Haas F1 Team VF-17, Джоліон Палмер, Renault Sport F1 T

Перед стартом

Після кваліфікації вісім гонщиків отримали штрафи за заміну елементів боліда. У підсумку з першого місця стартував Льюіс Хемілтон, за ним були Стролл, Окон, Боттас, Райкконен, Феттель, Масса, а Квят, який завершив кваліфікацію 14-м, стартував восьмим.

Також слід відзначити, що через дощову кваліфікацію всі гонщики були вільні при виборі гуми на старті. Але перші 12 пілотів стартували на SuperSoft, а на Soft були лише деякі пілоти позаду: Ферстаппен, Ріккардо, Палмер та Алонсо.

Активний початок

На старті гонки Хемілтон захистився від Стролла, а того в свою чергу пройшов Окон, який вискочив на другу позицію в першому повороті. Позаду були Боттас, Райкконен та Феттель, а найбільш помітний прорив здійснив Ферстаппен: нідерландець піднявся з 13-ї на восьму позицію.

Перед другим поворотом першого кола Райкконен обійшов Боттаса, але той у Parabolica пішов у контратаку та повернувся на четверту позицію. Одразу після цього Валттері почав атакувати повільних пілотів попереду: на початку третього кола він пройшов Стролла, а ще за коло - Окона. Так Боттас став другим.

На третьому колі відбулося багато змін. Ферстаппен у першому повороті атакував Массу, який був сьомим. Але зробив це настільки невдало, що пошкодив собі переднє антикрило та колесо. Після цього він зробив вимушений піт-стоп та став останнім.

Також на третьому колі Феттель перед Lesmo пройшов Райкконена. Німець почав наздоганяти пару Окон-Стролл та вже на восьмому колі опинився третім. Кімі був не настільки успішним та не зумів одразу пройти більш повільного Стролла. Той, у свою чергу, ніяк не міг впоратися з Оконом.

Позаду першої трійки

Після свого прориву на третє місце Феттель вже програвав Боттасу більше семи секунд. Хемілтону - більше 10. Але німець не здатен був хоча б утримати темп Mercedes і почав поступово відставати.

У цей час йшла боротьба за віртуальне четверте місце. Райкконен на перших 15 колах був усе ще позаду Стролла і вирішив раніше піти на піт-стоп. Він перевзувся у Soft на 16-му колі. Колом пізніше це зробив Окон, а на 17-му колі заїхав у бокси і Стролл. Механіки Williams трохи забарилися із заднім колесом, і канадець втратив позицію по відношенню до Райкконена. Кімі опинився на хвості в Окона.

У гру також уступив Ріккардо. На 17-му колі він, перебуваючи на Soft, пройшов Переса та віртуально став шостим, але йому треба було ще їхати на піт-стоп.

Австралієць, як і Перес, вирішив проїхати дуже довгий перший відрізок, що принесло йому користь. Ріккардо поступово почав отримувати перевагу над парою Окон-Райкконен, яка на свіжій гумі їхала не дуже швидко.

На 26-му колі Райкконен нарешті пройшов повільнішого Окона та став шостим. Попереду були Хемілтон, Боттас, Феттель, Ріккардо та Перес - усі вони посеред дистанції ще не зробили піт-стоп.

Диво від Ріккардо

Лідери гонки розпочали серію піт-стопів лише на 32-му колі. Першим це зробив Феттель, за ним - Хемілтон та Боттас. На той момент пілот Ferrari програвав британцю вже 20 секунд, тому особливих сподівань щодо тактики у нього не було.

Значно цікавіше було у боротьбі за четверту позицію. Ріккардо затягнув свій піт-стоп аж до 38 кола. Він мав перевагу у 19-20 секунд над Райкконеном, а після заїзду в бокси опинився позаду нього на півтори секунди. Проте в австралійця був свіжий SuperSoft, а Райкконен вже більше 20 кіл їхав на Soft.

Ріккардо доволі легко наздогнав фінського пілота, а потім без труднощів пройшов його. Таким чином він вийшов на чисту четверту позицію і був у 11 секундах позаду Феттеля.

Пілот Red Bull у цей момент був на секунду швидшим за Феттеля, тому в теорії міг наздогнати його наприкінці гонки. Феттель відповів на це піднятим темпом, але Ріккардо у противагу почав штампувати найшвидші кола гонки.

Як не намагався Ріккардо, але чергове диво йому не підкорилося - він фінішував лише в кількох секундах позаду Феттеля.

Найкращим з інших став Окон. Після того як він пропустив вперед Райкконена, на його хвості опинилися Стролл та Масса. Наприкінці дистанції до них наблизився Перес, який завдяки пізньому піт-стопу мав перевагу у швидкості.

За кілька кіл до фінішу Перес уже був на хвості у Масси, але реальної можливості для атаки не залишалося.