Гран Прі Італії: Хемілтон узяв рекордний 69-й поул у кар'єрі

2 вер. 2017 р., 15:43

У дощових умовах не було рівних Льюісу Хемілтону, який блискуче виграв кваліфікацію. За ним на старті будуть Ленс Стролл та Естебан Окон.

Дві години очікування...

Перед початком кваліфікації в Монці постійно йшов дощ. Але, незважаючи на погані умови на трасі, дирекція гонки вирішила вчасно розпочати боротьбу у першому сегменті.

На жаль, подібне рішення виявилося занадто оптимістичним. На перших хвилинах заліковий час показали лише дев'ять пілотів, найкращим з яких був Льіюс Хемілтон, а Себастьян Феттель - другим. Проте в інших пілотів було багато проблем, а Ромена Грожана, який вийшов на третю позицію, розвернуло на прямій на початку наступної спроби.

Француз опинився на узбіччі і не зумів продовжити боротьбу через пошкоджену машину. Він розкритикував дирекцію за небезпечне рішення проводити кваліфікацію, а після цього на трасі з'явилися червоні прапори.

А поновилася сесія лише за дві з половиною години: дощ трохи вщух, і організатори зуміли підсушити калюжі на покритті, які були основною проблемою весь цей час.

Час Хемілтона, показаний на перших хвилинах, протримався недовго. Траса значно покращилася, і пілоти поїхали швидше. Крім того, на останніх хвилинах вони вже почали переходити на проміжну гуму - і це в цілому було правильним рішенням.

За підсумками першої частини з боротьби вибули Ромен Грожан, який став останнім, два пілоти Sauber та Джоліон Палмер із Кевіном Магнуссеном.

Сегмент виграв Валттері Боттас із часом 1.35,719. Льюіс Хемілтон програв йому майже три десяті секунди, а Себастьян Феттель – майже півтори секунди.

Ризики з гумою

На початку другого сегменту пілоти обрали різні типи гуми. Макс Ферстаппен та Даніель Ріккардо вирішили виїхати на дощовій гумі. Нідерландець навіть вийшов на перше місце, але згодом фаворити на проміжній гумі призвичаїлися до умов та випередили його - Ферстаппен опинився позаду двох Ferrari та Mercedes.

Макс також перейшов на проміжну гуму перед завершенням сегменту та пришвидшився, завдяки чому опинився на третьому місці. А попереду нього були лише пілоти Mercedes. Хемілтон значно додав та виграв Q2 з часом 1.34,660, випередивши Боттаса на 0,7 секунди. Феттель програв 1,5 секунди.

До Q3 у повному складі увійшли пілоти Mercedes, Ferrari, Red Bull, а компанію їм склали обидва Williams, Стоффель Вандорн та Естебан Окон. Француз опинився на щасливому 10-му місці, випередивши напарника Серхіо Переса на 0,002 секнуди.

Окрім мексиканця боротьбу у Q2 завершили Ніко Хюлькенберг, Фернандо Алонсо, Данііл Квят та Карлос Сайнс.

Непереможний Хемілтон

Перед стартом третього сегменту знову посилився дощ. Пілоти Mercedes та Феттель ризикнули виїхати на проміжній гумі, у той час як усі інші були на дощовій. Але три лідери чемпіонату одразу поїхали на піт та встановили дощову гуму.

Протягом завершальної частини на перше місце претендували Хемілтон та пілоти Red Bull. Також поруч був Естебан Окон, який випереджав Боттаса, а перші спроби зовсім не вдалися гонщикам Ferrari: Феттель був восьмим, а Райкконен - дев'ятим.

В останній спробі вистрілили Ферстаппен та Ріккардо, які покращили час Хемілтона. Але британець відповів блискучим колом та випередив гонщиків Red Bull на секунду!

На четвертому місці дуже несподівано опинився Ленс Стролл. Але він стартуватиме другим, тому що пілоти Red Bull отримають штраф через заміну елементів силової установки.

П'ятим у кваліфікації та третім на старті буде Окон. Райкконен у підсумку опинився на сьомому місці, а Феттель - на восьмому. Але вони піднімуться на дві позиції завдяки штрафу Red Bull.