Ferrari: Командні накази на старті небезпечні та божевільні

Автор: Стюарт Кодлінг , Writer
Переклав: Ольга Журавель
15 вер. 2018 р., 16:02

Голова команди Формули 1 Ferrari Мауріціо Аррівабене гнівно виключив можливість командних наказів його пілотам на старті Гран Прі.

«Я хочу, щоб мене чітко зрозуміли – раз і назавжди, - сказав він у першій розмові з пресою на цю тему. – Хто настільки божевільний, щоб віддавати командні накази пілотам на старті гонки?»

Його коментарі стали наслідком незвичного повороту подій під час Гран Прі Італії, коли Кімі Райкконен, який наразі програє своєму напарнику Себастьяну Феттелю 68 очок – 214 очок проти 146 – випередив німця у кваліфікації. Райкконен проїхав найшвидше коло в історії Формули 1, щоб здобути поул-позицію.

Після того як Ferrari оголосила, що її пілоти «вільні ганятись» один проти одного у гонці, Райкконен захистив свою позицію від Феттеля на старті – він залишив свого напарника вразливим до атаки Льюіса Хемілтона пізніше на тому ж колі.

У результаті Феттеля розвернуло, коли він намагався зберегти позицію під час того, як Хемілтон обійшов його по зовнішній траєкторії шикани Roggia. Цей інцидент перевів його на стратегію мінімізації втрат, і він фінішував четвертим, через що програв 13 очок Хемілтону у боротьбі за чемпіонський титул у заліку пілотів.

Аррівабене відкинув критику дій Ferrari під час гонки і сказав, що забагато сталося за надто короткий проміжок часу на початку Гран Прі, та було забагато змінних, щоб команда ефективно застосувала командну тактику.

«Ми робимо все з максимально професійним підходом, - сказав він. – Перед гонкою ми подивилися відео старту [попередніх гонок на цій трасі]. Менеджер нашої команди проінструктував пілотів щодо найкращого плану дій.

Єдина інструкція, яку ми можемо надати пілотам для першого повороту, це «хлопці, я хотів би, щоб обидві машини були в порядку».

Все інше – нісенітниці, і я поясню вам причину. Кімі, у випадку Монци, був на поулі – чи ми згодні з цим? Себастьян був у восьми метрах від нього. Як, на вашу думку, Кімі може побачити, де саме знаходиться Себастьян?

Отже, на вашу думку, командний наказ - це «Кімі, будь ласка, уповільнись, коли стартуватимеш, і не хвилюйся, якщо Хемілтон та всі інші пілоті обганятимуть тебе». Що ми обговорюємо?

Проблема в Монці полягала в тому, що ми не мали часу надавати комусь накази, тому що у першому повороті що сталося, те сталося. Це реальність.

Не очікуйте, що я надаватиму командні накази пілотам на старті гонки, перед першим поворотом. Це занадто небезпечно та божевільно».

Заяви Аррівабене будуть перевірені вже у неділю Гран Прі Сінгапуру. Саме на старті цієї гонки минулого сезону Феттель стартував із поул-позиції і просто перед першим поворотом зіткнувся з Райкконеном і Максом Ферстаппеном із Red Bull.

Цей інцидент вивів із гонки всі три машини і став першим у серії подій, що залишили Феттеля без чемпіонського титулу.

Зіткнення Себастьяна Феттеля, Ferrari SF70H, Макса Ферстаппена, Red Bull Racing RB13, та Кімі Райкко