Фінал сезону-2018: що ще не вирішено у Формулі 1

Автор: Benjamin Vinel
Переклав: Роман Расюк
8 лист. 2018 р., 08:42

Хемілтон вже став п'ятиразовим чемпіоном світу Формули 1. Проте у Бразилії та Абу-Дабі залишилось вирішити декілька питань.

Це головне питання двох фінальних гонок. Mercedes та Ferrari змагаються за Кубок конструкторів, і, схоже на те, що Срібні стріли візьмуть п'ятий поспіль, адже випереджають на 55 очок Скудерію. У розіграші залишилося 86.

Червоним буде непросто випередити Сріблястих, адже рідко вони коли суттєво переважали суперників. Найбільше Скудерія відіграла в Австрії (33-0), Австралії (40-22), США (37-25) та Мексиці (33-22). У Бразилії та Абу-Дабі Ferrari має здобувати переможний дубль.

Чи виграє Хемілтон ще хоч раз?

2/9

5 Гран Прі без перемог. Це може стати антирекордом Льюіса, адже до цього він не вигравав у трьох останніх гонках 2015 року і двох - у 2017 році. Тобто щоразу, коли він вигравав достроково. Цього разу він зможе позбутися цієї тенденції?

Хто візьме "бронзу", Райкконен, Боттас чи Ферстаппен?

3/9

Навряд чи хтось пророчив Ферстаппену "подіум" чемпіоната, адже влітку він був шостим із 105 заліковими балами проти 146 , 132 та 118 у Кімі Райкконена, Валттері Боттаса та Даніеля Ріккардо відповідно.

Але на відміну від напарника Макс позбувся від проблем із надійністю і у семи останніх гонках фінішував у топ-5, у тому числі п'ять разів на подіумі, на одному з яких опинився на першому місці. У цей час більше очок здобув лише Хемілтон. У Ферстаппена наразі 216 очок, а у Райкконена та Боттаса 236 та 227 відповідно. Усе можливо.

Боттас без перемог?

4/9

Гонщик Mercedes наразі залишається без перемог у 2018 році, і це за кермом відмінного боліда W09. Проте слід зауважити, що в Баку фіну не пощастило із проколом за три кола до фінішу (на фото), а у Сочі був зброєносцем Хемілтона і виконав наказ команди поступитися перемогою.

Отже, у нього залишилось цього року лише дві можливості. Обидві траси потенційно переможні для нього, а торік на Яс-Маріна він здобув перемогу з поулу.

Чи не щаститиме Ріккардо і надалі?

5/9

Схід Даніеля в Мехіко продовжив його дивовижну безподіумну серію до 13 етапів - найтривалішу з часів його появи в Red Bull Racing. RB14, між тим, значно конкурентніший болід, ніж, наприклад, RB12 у 2015-му. Але йому бракує надійності. Чи завершиться чорна смуга австралійця?

Яке місце посяде Force India?

6/9

Коли команду придбав консорціум інвесторів на чолі з Лоуренсом Строллом, Force India втратила усі свої залікові бали у Кубку конструкторів. Починати з нуля? Виклик прийнятий! З того часу вже британська стайня здобула 47 очок у семи Гран Прі. До McLaren, яка за цей же час здобула лише 10 очок, залишається 15 залікових балів.

Чи Вандорн програє кваліфікаційну дуель Алонсо з рахунком 21-0?

7/9

Кваліфікаційну дуель McLaren наразі з рахунком 19-0 виграє Алонсо. При цьому Стоффель програвав місцями дуже мало, як в Канаді (0 009), а іноді і дуже багато, як у Великій Британії (0,909).

А у чемпіонаті GP2 2015, якій він виграв, бельгієць встановив рекорд поулів. який торік повторив Шарль Леклер - вісім поулів. Може хоч у двох останніх гонках йому пощастить виграти в іспанця хоча б одну кваліфікацію?

Sauber проти Toro Rosso

8/9

На початку сезону Toro Rosso значно випереджала Sauber завдяки четвертому місцю і 12 очкам П'єра Гаслі у Бахрейні. Проте потім завдяки Леклеру швейцарська стайня наздогнала, а у Мексиці випередила італійських Червоних биків - 36 очок проти 33.

Це найменший відрив між командами. Попри те, що це лише битва за восьме місце, це також боротьба за зайві призові мільйони. Напевно, Леклер і Гаслі, які наступного сезону приєднаються до топ-команд, мають влаштувати нам шоу.

Чи буде безпечно в Бразилії?

9/9

Торік через проблеми з безпекою Pirelli скасувала шинні тести на Інтерлагосі. Керівництво чемпіонату прискіпливо слідкуватиме за безпекою в Бразилії. Промоутери і місцева влада пообіцяли вирішити це питання. Для них буде важливо, аби все було гаразд.