Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
Співавтор: Роман Расюк
2 лист. 2018 р., 17:46

2 листопада 2008 року Льюіс Хемілтон посів п'яте місце на Гран Прі Бразилії і з перевагою в одне очко над Феліпе Массою став чемпіоном Формули 1. Пригадаємо той день.

Феліпе Масса, Льюіс Хемілтон

1/18

У 2007 році Льюіс Хемілтон у свій дебютний сезон став віце-чемпіоном світу, а у 2008-му знову бився за титул. Наприкінці сезону стало ясно, що перешкодити йому стати найкращим може тільки Феліпе Масса.

Льюіс Хемілтон, McLaren Mercedes MP4/23

2/18

Напередодні гоночного вікенду відрив Хемілтона від Масси становив сім очок - за перемогу в той час давали десять. Для завоювання титулу Феліпе мав вигравати свою домашню гонку і сподіватися, що Льюіс фінішує не вище шостого місця.

Володар поулу Феліпе Масса, Ярно Труллі і Кімі Райкконен

3/18

Масса переміг у кваліфікації, чим підвищив свої шанси, і стартував із поулу.

Феліпе Масса, Ferrari F2008

4/18

Старт гонки був відкладений через дощ. Коли заїзд розпочався, Масса очолив пелотон, а Хемілтон опинився на четвертому місці.

5/18

Незабаром траса підсохла, але під кінець дощ знову повернувся на Інтерлагос. Масса, як і раніше, лідирував і перейшов на проміжну гуму через коло після того, як в боксах побував Хемілтон.

Себастьян Феттель

6/18

На останньому колі здавалося, що Масса ось-ось виграє гонку, а разом з нею і чемпіонат, оскільки Хемілтон застряг на шостому місці, позаду Тімо Глока і Себастьяна Феттеля.

Тімо Глок, Toyota TF108

7/18

Але Глок у непростих погодних умовах прийняв рішення залишитися на шинах для сухої траси. Феттель легко пройшов свого співвітчизника, а ось Хемілтон зробив це тільки на останньому секторі останнього кола останньої гонки чемпіонату!

8/18

Після обгона Глока Хемілтон вирвався на таке бажане йому п'яте місце і з перевагою в одне очко над Массою став чемпіоном світу. Якби Льюіс не пройшов Тімо, чемпіоном став би Феліпе - за рівної кількості очок в нього було більше перемог.

Подіум: Феліпе Масса, Кімі Райкконен, Ferrari

9/18

Коли Масса перетнув фініш і виграв Гран Прі, Ferrari почала святкувати. Але рівно через 39 секунд радість змінилася гірким розчаруванням, коли в Скудерії помітили, що п'ятим фінішував не Глок, а Хемілтон. Таким чином, Льюіс вже у другий свій сезон в Ф1 став чемпіоном світу.

Подіум: Феліпе Масса, Ferrari, Фернандо Алонсо, Renault, Кімі Райкконен, Ferrari

10/18

Втім, Ferrari все ж мала невеликий привід для радощів. Команда з Маранелло другий рік поспіль виборола Кубок конструкторів. Але хіба можна це досягнення порівняти з перемогою в особистій першості?..