13 травня 1950 року у Сільверстоуні відбувся перший етап новоствореного чемпіонату Формули 1, який вже 67 років збирає мільйони прихильників по всьому світу.

Гонка у Сільверстоуні не була першою гонкою Ф1 у тому році: у квітні відбулись престижні Гран Прі По та Гран Прі Сан-Ремо, перемоги в яких здобув пілот Alfa Romeo Хуан-Мануель Фанхіо.

Але Гран Прі Великої Британії став першою гонкою, за яку пілотам нараховувались очки, за сумою яких наприкінці року мав визначитись чемпіон світу – найкращий гонщик Формули 1. Не дивно, що таку подію вшанували своєю присутністю король Георг IV разом із принцесою Єлизаветою.

Заводська команда Alfa Romeo на той час мала найкращі боліди, тому не дивно, що саме пілоти італійської стайні – Хуан-Мануель Фанхіо, Джузеппе Фаріна, Луіджі Фаджіолі та Рег Парнелл – вважались за фаворитів. Тим паче, що Ferrari – єдина команда, яка могла скласти конкуренцію Alfa Romeo – проігнорувала перший етап нової серії.

Серед інших учасників більш-менш конкурентноздатним міг вважатися хіба що Луі Широн на заводському Maserati та дует Talbot Lago: Ів Жиро-Кабанту та Ежен Мартен.

Інші гонщики представляли місцеві приватні команди, що виступали на місцевих же болідах ERA та Alta.

У кваліфікації весь перший ряд (який тоді складався з чотирьох місць) зайняли пілоти Alfa Romeo, найкращим з яких виявився Фаріна. Італієць зберіг лідерство й після старту, але Фаджіолі й Фанхіо нав’язали йому боротьбу, подарувавши глядачам справжнє шоу. Боротьба скінчилась, коли лопнув маслопровід на Alfa Romeo Фанхіо. Фаріна упевнено довів гонку до перемоги, а компанію йому на подіумі склали ті напарники, що залишились на трасі.

Про перевагу, яку Alfa Romeo тоді мала над суперниками, свідчить той факт, що найкращий з інших – Жиро-Кабанту, що фінішував четвертим, відстав від трійки лідерів на два кола.