Підсумки першої половини сезону Ф1 2017 року

Автор: Fabien Gaillard
Переклав: Роман Расюк
14 серп. 2017 р., 07:03

Огляд першої половини сезону чемпіонату світу Формули 1 2017 року команди Sauber, Паскаля Верляйна, Маркуса Ерікссона та Антоніо Джовінацці у світлинах.

Презентація

Презентація
1/26

Sauber C36 - перший фізично презентований болід 2017 року (Williams показав першим лише комп'ютерну модель свого боліда). У порівнянні із 2015 і 2016 роками ліврея зазнала змін і була присвячена 25-річчю команди.

Зимові тести

2/26

На перших тестах сезону болід випробували Маркус Ерікссон та Антоніо Джовінацці. Італієць замінив Паскаля Верляйна, який ще не оговтався від травми, отриманої у Гонці чемпіонів

3/26

Німець повернувся на другу сесію тестів. Sauber вже тоді стала аутсайдером, оскільки минулорічні двигуни Ferrari майже не залишали надії на місце у середині пелотону.

Гран Прі Австралії

4/26

Після перших практик Паскаль Верляйн відмовився надалі брати участь у Гран Прі через недостатню готовність після травми. Джовінацці замінив його, стартував 16-м і завершив гонку 12-м.

5/26

Ерікссон занадто самовпевнено атакував у третьому повороті Кевіна Магнуссена. Разом вони вилетіли з траси. Швед продовжив гонку, але зійшов через проблеми із гідравлікою.

Гран Прі Китаю

6/26

Проте вже у Шанхаї Джовінацці розчарував. Двічі він розбив болід в одному і тому ж місці в останньому повороті: у кваліфікації і на третьому колі гонки.

7/26

Ерікссон стартував 14-м, але до картатого прапора дістався останнім з 15-ти пілотів, які фінішували.

Гран Прі Бахрейну

8/26

Після двох пропущених етапів Верляйн впевнено повернувся у гонки. У Бахрейні після старту з 13-го місця він ледь не виборов перші очки в сезоні - 11-та фінішна позиція.

9/26

А от його шведський напарник, схоже, і не намагався допомогти команді: 19-та стартова позиція і схід з дистанції, хоч і через проблеми з коробкою перемикання швидкостей.

Гран Прі Росії

10/26

Пілоти Sauber нічим не запам'яталися у Сочі. Ні Паскаль, ні Маркус не потрапили до другого сегменту кваліфікації і фінішували останніми.

11/26

Проте відзначилось керівництво Sauber, яке оголосило про підписання угоди із Honda щодо постачання двигунів у 2018 році.

Гран Прі Іспанії

12/26

У своїй третій гонці сезону Верляйн лише одного разу заїжджав на піт-стоп. Ризик виправдався і Паскаль здобув для швейцарської стайні перші залікові бали у 2017 році.

13/26

Ерікссон, у свою чергу обрав традиційну стратегію двох пітів, але фінішував за крок від омріяних очок після старту 16-м.

Гран Прі Монако

14/26

Після непоганої гонки в Барселоні Sauber провалилась у Монако. Пілоти стартували з 18-го та 19-го місць. А у гонці Верляйн зіштовхнувся із Дженсоном Баттоном і стукнувся шоломом у захисний бар'єр Tecpro на виході із повороту Portier...

15/26

... а у Ерікссона за автомобілем безпеки виникли проблеми із гальмами і він розбив болід у повороті Saint-Dévote.

Гран Прі Канади

16/26

Мабуть, найважчий цьогорічний етап для Верляйна. Виліт у першому повороті під час кваліфікації, старт і фініш на останньому місці.

17/26

Ерікссон на трасі імені Жиля Вільньова почувався комфортніше, але цього вистачило лише на 13-те місце.

Гран Прі Азербайджану

18/26

Перед Гран Прі Азербайджану Моніша Кальтенборн залишила посаду керівника стайні. Екс-керівник Sauber мала із власниками певні розбіжності у поглядах на майбутнє команди. На прес-конференції стайню представляв Біт Цендер.

19/26

У гонці тривала запекла боротьба між напарниками, яка на 37-му колі призвела до контакту. Ерікссон після повідомлення з командного містка пропустив Верляйна. Паскаль завершив гонку десятим і поповнив командну скарбничку.

Гран Прі Австрії

20/26

Ніяких марних сподівань. Швидкісна траса і старт Верляйна з останнього місця, хоча Паскаль фінішува 14-м.

21/26

А Ерікссон фінішував одразу позаду напарника, хоча стартував попереду.

Гран Прі Великої Британії

22/26

Після декількох тижнів чуток перед британським етапом команду очолив колишній керівник стайні Renault і засновник ART Grand Prix Фредерік Вассьор.

23/26

У кваліфікації Ерікссон програв напарнику лише 0,040 секунди і провів найкращу для себе гонку у сезоні - 14-те місце. А от Паскаль фінішував останнім.

Гран Прі Угорщини

24/26

Першим важливим рішенням Вассьора стало розірвання угоди із Honda на 2018 рік і продовження угоди із Ferrari.

25/26

У Будапешті гонщики Sauber мали б бути останніми у кваліфікації. Але між ними опинився Пол ді Реста, який замінив у Williams Феліпе Массу і без будь-якої підготовки класифікувався попереду Ерікссона. У гонці Паскаль і Маркус фінішували останніми.