2 листопада 2008 року Льюіс Хемілтон зайняв п'яте місце на Гран Прі Бразилії і з перевагою в одне очко над Феліпе Массою став чемпіоном Формули 1. Пригадаємо той день.

Льюіс Хемілтон, McLaren Mercedes і Феліпе Масса, Scuderia Ferrari

1/10

В 2007 році Льюіс Хемілтон в свій дебютний сезон став віце-чемпіоном світу, а в 2008-му знову бився за титул. В кінцівці сезону стало ясно, що перешкодити йому стати найкращим може тільки Феліпе Масса.

Льюіс Хемілтон, McLaren Mercedes, MP4-23

2/10

Напередодні гоночного уїк-енду відрив Хемілтона від Масси становив сім очок - за перемогу в той час давали десять. Для завоювання титулу Феліпе мав вигравати свою домашню гонку і сподіватися, що Льюіс фінішує не вище шостого місця.

Феліпе Масса, Scuderia Ferrari

3/10

Масса здобув перемогу в кваліфікації, чим підвищив свої шанси, і стартував з поулу.

Старт: Феліпе Масса, Scuderia Ferrari лідирує

4/10

Старт гонки був відкладений через дощ. Коли заїзд розпочався, Масса очолив пелотон, а Хемілтон влаштувався на четвертому місці.

5/10

Незабаром траса підсохла, але під кінець дощ знову повернувся на Інтерлагос. Масса, як і раніше, лідирував і перейшов на проміжну гуму через коло після того, як в боксах побував Хемілтон.

Себастьян Феттель, Scuderia Toro Rosso, STR03 обганяє Льюіса Хемілтона, McLaren Mercedes, MP4-23

6/10

На останньому колі здавалося, що Масса ось-ось виграє гонку, а разом з нею і чемпіонат, оскільки Хемілтон застряг на шостому місці, позаду Тімо Глока і Себастьяна Феттеля.

Льюіс Хемілтон, McLaren Mercedes, Тімо Глок, Toyota F1 Team

7/10

Але Глок в непростих погодних умовах прийняв рішення залишитися на шинах для сухої траси. Феттель легко пройшов свого співвітчизника, а ось Хемілтон зробив це тільки на останньому секторі останнього кола останньої гонки чемпіонату!

Льюіс Хемілтон, чемпіон світу 2008 року

8/10

Обігнавши Глока, Хемілтон вирвався на таке бажане йому п'яте місце і з перевагою в одне очко над Массою став чемпіоном світу. Якби Льюіс не пройшов Тімо, чемпіоном став би Феліпе - за рівністю очок в нього було більше перемог.

9/10

Коли Масса перетнув фініш і виграв Гран Прі, Ferrari почала святкувати. Але рівно через 39 секунд радість змінилася гірким розчаруванням, коли в Скудерії помітили, що п'ятим фінішував не Глок, а Хемілтон. Таким чином, Льюїс вже у другий свій сезон в Ф1 став чемпіоном світу.

Прес-конференція: переможець гонки Феліпе Масса

10/10

Втім, Ferrari все ж мала невеликий привід для радощів. Команда з Маранелло другий рік поспіль виборола Кубок конструкторів. Але хіба можна це досягнення порівняти з перемогою в особистій першості?..