18 років тому, 1 листопада 1998 року Міка Хаккінен вперше став чемпіоном Формули 1. Пригадаємо, яким був його шлях до тріумфу.

Протягом сезону Хаккінен вів боротьбу із Міхаелем Шумахером і випередив його на 14 очок. Вирішального удару Міка завдав у Японії, коли виграв останню гонку сезону. Починалося ж усе в Австралії...

Гран Прі Австралії

У Мельбурні гонщики McLaren знищили конкурентів. Хаккінен виграв гонку, Девід Култхард відстав від нього всього на 0,7 секунди, а Хайнц-Харальд Френтцен, який став третім, відстав на коло. Шумахер зійшов на шостому колі через проблеми з двигуном.

Хаккінен - Шумахер - 10:0

Гран Прі Бразилії

На Інтерлагосі картина в значній мірі повторилася. Хаккінен і Култхард здобули дубль, а третім з відставанням в одну хвилину фінішував Шумахер.

Хаккінен - Шумахер - 20:4

Гран Прі Аргентини

В Аргентині, однак, перемогу святкував вже Шумахер, який випередив Хаккінена на 23 секунди.

Хаккінен - Шумахер - 26:14

Гран Прі Сан-Маріно

В Імолі Хаккінен вперше в сезоні зійшов - через проблеми з коробкою передач. Проте Шумахер не зміг виграти гонку, поступившись Култхарду 4,5 секунди.

Хаккінен - Шумахер - 26:20

Гран Прі Іспанії

В Барселоні Хаккінен повернувся на вершину, а Шумахер зміг фінішувати лише третім, адже відстав майже на 50 секунд.

Хаккінен - Шумахер - 36:24

Гран Прі Монако

В Монако Хаккінен знову переміг, а Шумахер очок не заробив. По ходу гонки він зіштовхнувся з Алексом Вурцем и в підсумку відстав на два кола і посів тільки десяте місце...

Хаккінен - Шумахер - 46:24

Гран Прі Канади

...але вже у Монреалі завдав удару у відповідь і виграв гонку. Хаккінен через проблеми з коробкою навіть не зміг стартувати - його машина залишилася на стартовій решітці.

Хаккінен - Шумахер - 46:34

Гран Прі Франції

Переміг Шумахер і в Маньї-Кур, в той час як Хаккінен посів лише третє місце.

Хаккінен - Шумахер - 50:44

Гран Прі Великої Британії

В Сільверстоуні Шумахер продовжив свою переможну ходу і впритул наблизився до Хаккінена, який фінішував другим і завдяки цьому залишився попереду німця в загальному заліку.

Хаккінен - Шумахер - 56:54

Гран Прі Австрії

В Шпільберзі Хаккінен вперше виграв за останні чотири гонки, а Шумахер посів третє місце. Розрив між дуелянтами знову виріс.

Хаккінен - Шумахер - 66:58

Гран Прі Німеччини

На домашньому для себе Гран Прі Шумахер фінішував лише п'ятим, а Хаккінен переміг, після чого його відрив виріс до 16-ти очок.

Хаккінен - Шумахер - 76:60

Гран Прі Угорщини

Проте на Хунгароринзі Шумахер зміг відігратися і виграв етап, а Хаккінен здобув всього один бал за шосте місце.

Хаккінен - Шумахер - 77:70

Гран Прі Бельгії

В Спа обидва претенденти залишилися без очок. Хаккінен потрапив аварію на повторному старті, а Шумахер зійшов внаслідок зіткнення з Култхардом, який відставав на коло.

Гран Прі Італії

На домашній для Ferrari трасі Шумахер вперше за весь сезон зміг зрівняти рахунок. Міхаель переміг, а Хаккінен посів четверте місце і заробив лише три очки.

Хаккінен - Шумахер - 80:80

Гран Прі Люксембургу

Щоправда, передостанній етап сезону склався на користь Хаккінена. Фін випередив Шумахера на фініші на 2,211 секунди і забезпечив собі перевагу в чотири очки перед фіналом сезону.

Хаккінен - Шумахер - 90:86

Гран Прі Японії

В останній гонці сезону-1998 Шумахеру потрібно було перемагати і сподіватися, що Хаккінен фінішує третім або нижче. Вийшло навпаки: Хаккінен переміг, а Шумахер, завоювавши поул, не зміг стартувати через проблеми з КПП, на повторному старті почав гонку з останньої позиції і в підсумку зійшов з дистанції внаслідок проколу.

Хаккінен - Шумахер - 100:86