Гран Прі Абу-Дабі: кваліфікація

Льюіс Хемілтон стартуватиме в гонці на трасі Яс-Маріна з першого місця - це право він здобув завдяки впевненій перемозі над Ніко Росбергом у кваліфікації.

Диво-"Джо"

У першому сегменті кваліфікації не було рівних Льюісу Хемілтону, який проїхав найшвидше коло за 1:39.487. Інші ж конкуренти програли досить багато - дует Ferrari був позаду на вісім десятих, потім був Макс Ферстаппен, а Ніко Росберг поступився товаришу по команді більше секунди.

Найцікавішою була боротьба за вихід у Q2. За місця у Топ-16 боролися представники чотирьох команд: Renault, Manor, Toro Rosso та Sauber. Найкращим з цієї групи став Джоліон Палмер, який вкотре виграв дуель у Кевіна Магнуссена - данець був лише 18-м.

Пощастило й Паскалю Верляйну, який опинився на 16-й позицій та пройшов далі. Боротьбу у кваліфікації, крім Магнуссена, завершили Данііл Квят, Феліпе Наср, Естебан Окон, Карлос Сайнс та Маркус Ерікссон - швед з великим програшем (вісім десятих від Верляйна) опинився останнім.

"Супер"-тактика Red Bull

У другому сегменті Хемілтон поїхав ще швидше і з першої ж спроби оновив свій час - 1:39.382. Цього разу Росберг був набагато ближчим до нього: він вигравав на перших двох секторах, проте припустився помилки на третьому та у підсумку програв одну десяту секунди.

До цієї пари найближчим був Райкконен, а ось між ним та Феттелем помістився Ферстаппен, який був на Supersoft. Такий самий вибір зробив і його товариш по команді Ріккардо - австралієць хоч і був шостим, проте забезпечив собі вихід у фінальну частину.

Завдяки цьому у пілотів Red Bull буде відмінна тактика на старті гонки - всі інші гонщики з Топ-10 стартуватимуть на Ultrasoft. Хоча Ферстаппен та Ріккардо все ж потім виїхали на Ultrasoft: Макс навіть встановив найшвидший другий сектор, але час на цілому колі обидва пілоти навмисно не покращували.

Пілотам команди Force India вистачило однієї спроби, щоб пройти до Q3, а ось життя Williams ускладнив Фернандо Алонсо. Іспанцю вдалося випередити Валттері Боттаса, а ось Феліпе Масса пройшов до Q3 з дев'ятого місця.

Позаду Боттаса у Q2 були Дженсон Баттон, Естебан Гутьєррес, Ромен Грожан, Джоліон Палмер та Паскаль Верляйн.

Хемілтон не дає шансів Росбергу

Хемілтон розпочав боротьбу за поул з блискучого кола, яке він проїхав за 1:39.013. Росберг цього разу був швидше за нього лише на першому секторі, але потім поступився і програв йому більше трьох десятих секунди. Не змінилася ситуація і у другій спробі. Британець цього разу проїхав коло за 1:38.755, а німець знову поступився йому три десяті.

У боротьбі за третє місце першу спробу виграв Райкконен, проте Ріккардо програв йому лише дві соті секунди, тому сподівався відігратися на вирішальному колі. Так і сталося - обидва покращили свій час, але цього разу на півтори соті секунди був швидше австралієць! Позаду них стартуватимуть Себастьян Феттель та Макс Ферстаппен.

З четвертого ряду стартуватимуть пілоти Force India - Хюлькенберг був краще за Переса на дві соті секунди. Фернандо Алонсо знову створив маленьке диво та випередив Феліпе Массу у боротьбі за дев'яте місце.